Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Votrelec #19004:
samotná skutočnosť, že z veci neodpraceš sneh ešte nečiní vec "nanič" i keď iné výhrady k transparentom existovať môžu. Je to niečo podobné, ako keď nejaký trubiroh povie, že trolejbus je nanič kvôli tomu, že v ňom je zima a problém pritom väzí v tom, že sa v ňom nepustilo kúrenie, na čo samotné vozidlo vplyv nemá...
Tebou uvedená logika funguje asi len v prípadoch, ako keď sa dá povedať človeku, ktorý z vlastnej viny je hladný a nenaje sa, že je pako. Ale nemôžeš napr. nadávať batoľaťu, keď je hladné a kričí, ak mu nedáš jesť. Je to už dúfam jasné. ?
Takže doporučujem sa zamýšľať a hlavne veci hodnotiť tak, aby bol vždy odlíšený dôsledok od príčiny a súčasne bol správne identifikovaný pôvodca problému.
K označníkom a CP sa tu už dosť debatovalo a preto to nebudem ďalej rozoberať. Len jedna poznámka - jednoduchád logika väčšinou na všetko nestačí, hlavne ak sa jedná o odborné veci upravené všeobecne záväznými predpismi, kedy treba vychádzať z nich a nie z dojmov i keď názor na to, ako by to mohlo byť sa nikomu zobrať nemôže.
Reakcia na: kvorka #19005:
Oznacnik je ten stlp, ktory vyznacuje miesto zastavenia predku busu na zastavke. Oznacovac je vec, ktoru v Bystrici nemate, ale ktora byva vo vozidle na tyci a oznacuje sa nou jednorazovy listok. Ale oznacovnik neexistuje 🙂
Votrelec: samozrejme. Ako právnik ti poviem, že kukni zákon o cestnej doprave. O označovník sa stará ten dopravca, ktorý má najviac spojov - SAD ZV. Čiže si môžeš založiť dopravnú spoločnosť a buchnúť tiež vlastný CP. ok? ?
Kontrolna otazka:Ak su city busy majetkom mesta a aj mesto ich prevadzkuje,ma potom mesto pravo aby si tabulky s vyveskami nainstalovalo na oznacniky SAD ZV?

Predny transparent na city busoch je zjavne nanic,pretoze ked pada sneh,tak sa hromadi na prednom transparente a nerozoznat cislo linky,a bocny transparent je necitatelny pretoze okna su zarosene a este sa to prekryva aj zarosenymi dverami.
Reakcia na: Danny #18987:

RTV nechytam len AZTV a tu kukam velmi malo. Zjavne mi to uslo.
Skoda ze som to nevidel.
Reakcia na: PIT #18998:
298 min,"slusne",este keby tak tam bol restauracny vozen..? ? ?
Reakcia na: PIT #18998:
Súčasne však upozorňujem, že na železnici v okolí BB bude chaos aj večer, lebo EC107 Praha/Ex 141 Detvan má v Čechách momentálne meškanie 46 min.
Reakcia na: DzurO #18997:
asi popadali stromy na trať. Ale vyzerá, že už je trať prejazdná, lebo už aj Ex 140 Detvan tým úsekom prešiel a je hlásený prechod cez Príbovce o 11:23 s meškaním 112 min a Zr 1840 Strečno prešiel o 11:17 cez Čremošné s meškaním 298 min.
Reakcia na: mirkobb #18996:
nevies co sa dialo ??
Pri BB skoro kolaps vlakov,meskania aj 2 hodiny!
Na zastávke Moskovská, rázc. v smere Radvaň bola ráno dosť naklonená breza nad cestu, ale keďže z busu nebolo dobre vidieť, tak len dúfam, že neležala na trolejovom vedení. Už vtedy tam boli chlapíci, ktorí pravdepodobne išli strom odpíliť alebo čo.
Píše sa, že v BB je furt necitlivo menený katlóg liniek a číslovanie nemá nijakú kontinuitu....

Tak podľa mňa kontinuitu mať ani nemôže, pretože zavedením T-busov sa spravil nový číslený rad /1-19/, a busom ostali čísla od 20 vyššie.

Ak sa má zachovať nejaká kontinuita, tak už len od súčasného stavu. 1-9 to isté ako teraz 20-26 tiež, pokiaľ nebudú dáke zmeny. V prípade dosť odlišných nový trás radšej zaviesť nové číslo /27,28/. Pre expresy zachovať 9x. Nočné linky navrhujem 5x /ako v ZA a TN/. Pre busy do Sásovej nechať 2x, pre Podlavice 3x, pre okolie 4x. A je to. Prípadne pre Mini busy dať 7x. Linka 80? ponechať, pokiaľ bude bus v jej trase. Prinajhoršom dať č.28 a ak by sa expresy nezachovali, tak 90 na 29. That's all folks.
Reakcia na: mimi #18989:
vsak je to uplne jednoduche. predsa cestujuci, ktory vylucil z prepravy vodica. Napr. ja by som sa podujal na soferovanie autobusu. Co je natom tazke trosku vacsie auto ?
v Blave je kolaps?A kolko im napadlo snehu 2cm? ?
Začalo snežiť a zvolenskí traktoristi chodia cez Tatranskú závratnou rýchlosťou. Neviem, či tu ráno nebude kalamita a kolaps ako v BA...
Reakcia na: Habibi #18985:
no vylucit vodica z prepravi to yb bolo celkom zaujimave, len kto by potom ten utobus do ciela doviedol??? Ale pekne rozmyslas............... ☺
Reakcia na: Petik #18979:
ano, kontinuita. Tie zmeny co si popisal su prave negativne priklady. Prave preto musi ostat 90, 91 a 92 - lebo tie linky tu uz raz boli a prave v tych trasach. A ako tradiciu, expresne doplnky v nejakej linke by mali mat cislo 9x.
Avsak, okrem 91 nevidim realne opodstatnenie pre expresnost liniek. 90 by vobec expresna byt nemusela (a zaroven by si napriek neexpresnosti mala zachovat cislo - pre kontinuitu).

Re #18985 Habibi: no co? Teply bonz ...

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.