Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Automapa Slovenska z roku 1948 /prevzaté z dialnice.info/
http://www.dialnice.info/images/big/mapa1948.jpg
Reakcia na: Kami #34930:
Podľa mňa sa tu negatívne tiež prejavilo pozastavenie trolejbusov. Ikarusy v tom čase končili a skončili by tak či onak. To bolo vopred jasné a stalo by sa tak aj kebyže tu nenastal ten chaos. Avšak vtedajšia situácia spôsobila, že nebol dôvod lúčiť sa iba s Ikarusmi, ale bol tu dôvod - omnoho vážnejší - rozlúčka s trolejbusmi. Pochopiteľne, na toto sa sústredila celá pozornosť a teda rozlúčka s Ikarusmi išla automaticky do úzadia a v tom čase nemal nikto vôľu brať to vo veľkom štýle (ako tomu bolo v TN, NR a pod.). Teraz po 3 rokoch ma to veľmi mrzí, pretože časť histórie banskobystricej MHD odišla z tohto sveta bez patričnej úcty a chápem to ako nevyrovnateľný dlh k Ikarusom, ktoré pre toto mesto znamenali veľa.
Reakcia na: BB - Schuhu #34926:
povodne to mala byt cisto sukromna akcia imhd, nieco pre nasho prveho webmastra - Majkla. Nastastie sa vdaka riaditelovi zapojil aj samotny dopravca a poskytol Ikarus bezplatne. Dokonca ho kvoli nam museli spojazdnovat. Oficialna a medialna akcia bola az rozlucka s trolejbusmi.
Pri platbe dopravnou kartou SAD ZV na prímestských linkách je od 1.2.2009 zľava opäť 5%.
Tá 15% zľava sa teda dlho "neohriala" od 1.12.2008 - 31.01.2009.
Cenník cestovného na prímestských linkách SAD ZV:
http://web.sadzv.sk/pages/cenniky/PAL/Cennik_pal_08_1.htm
Reakcia na: BB - Schuhu #34926:
áno, samozrejme BB som nevynechal vôbec úmyselne. Bral som to tak, že v BB sekcii o BB rozlúčke/vianočnej jazde ľudia vedeli ? ...takže oficiálne sa s Ikáčmi 280 lúčili MT,BB,BA,TN a NR...a asi sa budú aj v KE.
Reakcia na: brefos #34925:
Veru tak! Myslím, že Habibi môžme byť teraz viacerí vďační 🙂
Reakcia na: draxter #34923:
Netreba zabúdať, že aj Banská Bystrica mala rozlúčku s Ikarusmi.... Avšak môj subjektívny názor je taký, že najväčšou chybou bolo pomenovanie "Vianočná jazda", keď každému bolo jasné, že to bude "rozlúčková jazda". Slovo "rozlúčkový" má na verejnosť v tomto prípade väčší vplyv ako slovo "Vianočný", pretože "Vianočný=každý rok" a "rozlúčkový=naposledy". A toto je podľa mňa hlavný dôvod, prečo bystrická rozlúčka v porovnaní s NR prebehla v tichosti. Ale to len taký detail, už je to minulosť...
Habibi: Aj ja ďakujem. ? Je to nesmierne krásne niečo také vidieť a veľmi vzrušujúce. Ja takéto veci mám hrozne, ale hrozne rád. Len pokračuj aj naďalej. Tešííííímmm saaaa ☺
Reakcia na: draxter #34923:
Diky.. ? rozlučkova jazda.. to bol super nápad ? som ikarusa nevidel ani sa nepamatam ? dufam že bude aj v Košiciach niekedy aj tam pojdem.. ? ?
Reakcia na: pfm10 #34922:
super foto. Som rád, že po MT, BA a TN sa prikročilo k rozlúčkovej jazde aj v NR. Super!
Reakcia na: Flying #34921:
Flying moj.. u nich to neni nič zriedkave.. A tie hnijuce Karosy 900 na dvore..? My už sme pochopili.. u DPM BB niet čo riešiť .. len si s nimi čas zabijame ? ?

P.S.: http://pfm10.rajce.idnes.cz/Rozluckova_jazda_s_Ikarusmi_v_Nitre/ ?
Kto si vsimol v pondelok pred tyzdnom autobus DPM s odpadnutym LP kolesom? (na hustaku v smere na brezno, cas +- 22:15)
Reakcia na: BB - Schuhu #34899:
Pripajam sa 😃 Diky, Habibi!
Takže.. dneska som bol aj s kamarádem v Nitre na rozlúčkovej jazde. Môj pocit je skvelý. Boli Ikarusy:

Ikarus 280.08 - NR-441BE
Ikarus 280.10, už neviem ktorý, musím pozrieť fotky.
Ikarus 283 z Bratislavy

čo bolo a čo sa dialo napíšem až keď stiahnem fotky a videá a dám na fotoalbumy a youtube. ?
Reakcia na: Habibi #34917:
Oneskorene dakujem velmi pekne aj ja 🙂
Reakcia na: BB - Schuhu #34899:
Rado sa stalo myslím, že som potešila viacerých a zdá sa, že ešte niečo pribudne len čo sa vyberiem na jedno "tajné" miesto ?
Reakcia na: wizard112 #34915:
ďakujem za reakciu.
Predpokladám, že v prípade RC sú tie kritériá o čosi menej prísne ako pri diaľniciach. Toto ma vždy zaujímalo, nikdy mi to nebolo jasné až teraz ma napadlo opýtať sa. 🙂
Ak sa raz dožijeme výstavby RC popod Hiadeľské sedlo, mal by som 2 miesta z lokalizačného významu priam ideálne na zriadenie zastávky (jedným z nich je Hiadeľská Kyslá). Ale som si vedomý, že tieto otázky sú nateraz ešte predčasné.
Reakcia na: BB - Schuhu #34913:
Za istých podmienok je (resp. malo by to byť) možné, musí to ale prejsť cez byrokraciu (dopravný inšpektorát a pod.), ako každá vec. Platia tam však prísnejšie pravidlá pre vyhotovenie zastávok, ich umiestnenie, ako pre cesty s neobmedzeným prístupom. Rozdiel vo vyhotovení je aj v tom, či tá zastávka bude na D alebo RC. Každopádne by mala byť fyzicky oddelená od jazdných pruhov D resp. RC, na D by mala byť len súčasťou iného obslužného dopravného zariadenia (odpočívadlo a pod.). Bližšie parametre upravuje ešte určite aj nejaká STN. Ale keďže na Slovensku sa môže udeliť výnimka na čokoľvek, môže to dopadnúť aj inak. Technicky je to možné, len to musia všetci zainteresovaní odobriť a keďže sa jedná o stavbu súvisiacu s VHD, neviem, či je toľko vôle, aby to len tak prešlo.
Karosy B741 patriace SAD BB - BB-033BM a BB-036BM jazdice v MHD NR boli vyradené z evidencie. http://www.imhd.sk/nr/index.php?w=213621323033ef393621323033ef1f&id=6654
Reakcia na: Petik #34912:
Takže zrejme to je prípustné riešenie.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.