Reakcia na: Vladimír #963:
Vzorkovacia frekvencia ludskeho oka je priblizne 10 Hz. Za sekundu oko naskenuje a do mozgu odosle priemerne 10 obrazkov. Ale aby bol pohyb napriklad na filmovom platne plynuly, pouziva sa 32 obrazkov za sekundu. Lenze perifernym videnim clovek rozozna aj napr. blikanie monitoru pocitaca, ktory myslim vzorkuje 50x za sekundu. Takze displej by mal svietit bud plynule, alebo aspon blikat s dostatocnou frekvenciou (viac ako 50 Hz).

Vladimír
Keďže ide o prezentáciu firmy, predpokladám, že ste nám namontovali to najlepšie, čo máte. Musím uznať, že ma milo prekvapili rozmery tabule a veľkosť, hrúbka a tvar fontu. Teda po estetickej stránke je to celkom pekné - až na zadný displej, ktorého font je strašne kostrbatý a pôsobí ako päsť na oko.
Ak sa mám pozastaviť nad negatívami, nemôžem nespomenúť obmedzenú čitateľnosť z diaľky a z boku. Tiež ma zarazila chyba, ktorá na mňa pôsobí ako nejaká nerovnomernosť v žiarení diód, alebo čo... Skrátka, pri pohľade na displej sa text trasie, "behajú po ňom čiary" (ako keby pravidelné oslabenie diód v jednom riadku) - jeden známy - vodič, sa vyjadril, že "text pláva". Nuž, neviem...
To bolo len letmé oboznámenie sa, uvidíme čo prinesie samotná prevádzka. Osobne sa pôjdem do vozidla presvedčiť o spolupráci tabúľ EMtest s palubnými počítačmi R&G Mielec, ktorá je jednou z podmienok súťaže DPMP, pokiaľ viem.
Po prvom dni sa mi zatiaľ vidia poľské displeje lepšie viditeľné do diaľky a text sa netrasie.
Toľko moje objektívne zhodnotenie.