Pridal som tie fotky z Nitry co su v update, aj dalsie. V bratislavskej casti je Citaro L a samochodna elektricka v Dubravke.
Re #885 Kami: bol to rok 1950, od 1951 su prevadzkove udaje o DP BB
kamim.host.sk/mhd.htm#dp1960
Su tam uvedene aj naklady na jednotlive trakcie. Staci ich upravit o koeficient a ...
dostaneme absolutne neporovnatelne cisla

Vseobecne sa da povedat, ze ekonomicky opravnene naklady s primeranym ziskom dosahuju okolo 40 Sk na km.
Re #885 Kami: bol to rok 1950, od 1951 su prevadzkove udaje o DP BB
kamim.host.sk/mhd.htm#dp1960
Su tam uvedene aj naklady na jednotlive trakcie. Staci ich upravit o koeficient a ...
dostaneme absolutne neporovnatelne cisla

Vseobecne sa da povedat, ze ekonomicky opravnene naklady s primeranym ziskom dosahuju okolo 40 Sk na km.
Petik
Tu ale evidentne ide o zastavku MHD. Nie je to moc dobre vidiet ani z toho detailu, v knihe je to trochu lepsie, ale ked sa dobre pozriete na ten oznacnik, tak nad napisom "ZASTAVKA" je este napisane "DP-BB".
Ta kniha je z roku 1964, ale niektore fotky su tam evidentne z obdobia fasistickej Slovenskej republiky.
Takze ja si myslim, ze CSD (resp. ako sa za slov.statu volali drahy), mozno organizovali v BB zbernu dopravu ku vlakom. Neskor ale to logo CSD z oznacnika zmizlo. Ostal len napis ZASTAVKA (viz link - je to zastavka v Narodnej ulici) a nejake mensie neidentifikovatelne napisy.
Tym sa snazim jemne naznacit, ze MHD mohla vzniknut skor ako CSAD v roku 1949 (ako je uvedene aj na tejto stranke).