Pozitivne je, ze policajti uz nevahaju kontrolovat autobusy a ich vodicov. Ked boli tie problemy okolo opiteho vodica v Poprade, tak v BB stavali zaradom autobusy ako sli z vozovne - pekne im dali fukat a pozreli papiere. To iste bolo aj v Blave - dosli na konecnu a kontrolovali zaradom. Usetrene nebolo ani Citaro - to zastavili priamo na linke aj s cestujucimi
Vladimír
Norma stanovuje presne akými typom písma má byť trasa napísaná, akým veľkým prísmom má byť číslo linky, akým veľkým písmom východia a konečná zastávka, akým ďalšie informácie, ďalej aká má byť farba písma a aká farba podkladu. Nechcem rýpať, ale táto záväzná norma pre všetky DP na Slovensku prikazuje formát až nápadne podobný (priam totožný) s bratislavským DP (takže podľa nej by prakticky mali DPMP, DPMŽ a DPMK vyhádzať všetky svoje tabuľky a sú povinné prevziať formát DPB). Na DPMK sa celou vecou vážne zaoberali, no zatiaľ používajú klasické košické tabuľky (zelená - obslužná linka, červená - expresná linka). Na DPMP sa tým ani len nezaoberali a postoj DPMŽ nepoznám.
Informácie o obsahu normy mám len z druhej ruky (DPMK), takže ak som sa v niečom "sekol", nemusíte na mňa hneď útočiť.
Petík: Keď to budú mať, kúpim...