Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Majkl #6438:
našiel som ešte fotky plyňákov ZV-247AM a ZV-872BA... Takže už ich je minimálne 6 ?
Reakcia na: ABC #6441:
aká konkurencia? Veď to nie je zdravý prvok v oblasti hromadnej dopravy! Konkurencia nikdy v MHD nefungovala a ani jej nemôže prospieť. Ja nevravím, že v meste vedľa seba nemôže fungovať viac dopravcov, ale musia mať presne stanovené pravidlá hry a je predsa blbosť, aby si jeden druhému preberali cestujúcich....
To mimi: Lidl tiez nie je bohvieake terno. A co dokazal narobit s konkurenciou!!!
ABC nevidel by som ten Granus az tak ruzovo, poznam ludi co dochadzaju zo Zv a veru z Granusu niesu 3 krat nadseni.
Navrh: kedze od aprila 2005 rozhoduje mesto o udelovani licencii na dopravu mam tu zaujimavy tip na prevychovanie SADistickej MHD: mesto ma 37 autobusov a mame tu progresivny zvolensky Granus trans, (co jazdi BB-ZV za dvacku). Co nam z toho vychadza? Mesto nemusi venovat busy nenazranym SAD-istom, ale sikovnemu Granusu! Konecne konkurencia!!! Kto to predlozi Kralikovi? ;-D
Pre informáciu - na stránke www.banskabystrica.sk už je k dispozícii zápisnica z rokovania MsZ z 21.12.2004.
Majkl: Zvolen má prevažne len 732ky a pomaly každá druhá je zelená - teda plynová. Takže si myslím, že ich bude dosť. Skúsim porátať a podám správu...:-)
Reakcia na: LUK #6434:
pri mojich posledných dvoch návštevách Zvolena som fotograficky zdokumentoval štyri kúsky: ZV-724AZ, ZV-871BA, ZV-063BB a ZV-066BB. 15 sa mi zdá privysoké číslo...
Piatok 14.1.05, jedenásť dní po... :
L1: 1523, 1520, 1506, 1511, 1521, 1504?
L2+8: 1507, 1529, 485AI, 092AG/601AR, 1525?
L3+9: 460AI, 1509
L6: 1524, 1514, 1516
L7: 1517, 1527, 1505
L20: 695AR
L22: 712AO, 839AK
L26: 775AB, 038BM, 348BJ
L34: 028AG, 813AF, 606BE, 297AH, 824BK
L43: 995BS, 631AS
L51: 630AS, 542AI
L52: 651BU?
L53: 588AF
L54: 643AN
L55: 649BU, 694BI, 245AY, 088BK
L56: 629AS, 589AF
L80: 867BA
L90: 033BM, 035BM
L98: 091AG
?: 244AR (prejazd na L94)
Inak pozdravujem pána Voskára na vozidle 1527, ktorý na L7 prechádzal okolo zastávky pri malej stanici o 16:34 a upozorňujem ho, že ani skutočnosť, že plánovaný odchod podľa CP mal 16:22 ho neoprávňuje nezastaviť vozidlo na zastávke a bez zmeny smeru prejsť okolo nej a to hlavne v prípade, keď na nej čakali dve cestujúce - porušil § 55 ods. 4 písm. a) vyhlášky MDPaT SR č. 250/1997 Z. z., ktorou sa vydáva dopravný poriadok dráh!
Je to fakt len jedno zrnko na púšti... Systémovo sa nič nezmení, vrátia len L24 a všetci sa budú tváriť ako hrdinovia, aj keď od začiatku bolo stále jasné, že L24 sa vráti do siete. Zaujímavejší však bude ústupok mesta na zľavách, z čoho vyplýva, že niektoré zľavy sa určite zrušia. V konečnom dôsledku kvalita i tak výrazne trpí a navyše za to budeme platiť viac a pritom nezostáva žiadna nádej na zlepšovanie. Takéto rozbitie systému hromadnej prepravy osôb má za následok zápchy, ktoré sú už dávno realitou. Stačí, ak sa navyše stane dopravná nehoda, ako dnes a skrachuje celá doprava. Napr. okolo 16:00 bolo Nám. slobody úplne zapchaté a vozidlá prichádzajúce z Kukučínovej a ČSA jednoducho nemali kam pokračovať; zápcha na nábreží už úplná samozrejmosť.
Od 16:39 do 17:22 som sledoval odchody spojov MHD zo zastávky Národná potom, čo som v smere na žel. stanicu videl ísť za sebou 3 spoje L6. Takže v smere Hušták boli meškania (plán/skut.): L8 (16:33/16:39:58) +6:58; L51 (16:35/16:43:50) +8:50; L2 (16:43/16:55:18) +12:18, (16:53/16:58:18) +5:18; L6 (16:36/16:56:04) +20:04, (17:01/17:01:23) +0:23; L1 išla najbližšie až 17:03:53, takže spoj o 16:49 vynechal úplne a išiel až spoj o 17:03/17:03:53 (a či išiel spoj 16:37 takisto veľmi pochybujem, ale ak áno, mal v tom prípade minimálne meškanie, čo by bolo v tom čase skôr zázrak, ale na 100% to vylúčené nie je); L54 (16:30/cca 16:42) cca +12 min. - išiel medzi spojmi L55 (16:41) a L34 (16:42).
Toto, spolu s denným meškaním veľkého množstva ďalších spojov, sú daňou za neodborné (ne)zasahovanie do dopravy v meste, ktoré nás každý deň ukracujú o desiatky minút nášho života a nejaké stretnutie o znovuzavedení jednej linky to zďaleka nevyrieši a vyznieva úplne smiešne. Škoda len, že je to veľmi trpký smiech!
Majkl: Nooo, podľa mňa ich určite musí byť viac, tipujem takých 15. Ale nechcem sa hádať. Možno si ich skúsim námätkovo porátať.
Reakcia na: uko #6424:
nemám evidenčný stav zvolenskej MHD-čky, ale tipol by som, že majú asi 5 krátkych Karos B 732 na CNG (viac ich nebude). Ale ťažko asi porovnávať MHD, čo jazdí s troma kĺbákmi s Nitrou... ?
Som rád, že sa niekto zaujíma aj o takéto veci, lebo my laici si vieme pozrieť len kedy autobus ide... A keby nebolo ľudí, ktorí sa sem tam posťažujú chodím asi pešo. ?
Dnes zmizla z cestovných poriadkov linka 51 a 55.Dúfam, že je to neklamná predzvesť toho, že tieto CP tam čoskoro budú obnovené.Keby nie tak sa prelaďte na www.sadbb.sk.Tam sú už aspoň 9 dní aktualizované .......
Dopadne to tak, ze obnovia 24-ku, ako-tak sa dohodnu na cenniku A TO BUDE VSETKO! Vsak uvidite. Na vsetko sa postupne zabudne alebo dako 'zdovodni'. A budeme v rovnakych SRACKACH!
Reakcia na: mimi #6428:
konecne pozitivna sprava!
Kami tak sa mi konecne podarilo zhliadnut ten prispevok o Mhd na AZTV. Durecka tam vravel,ze doslo k rokovaniu
medzi mestom a Sad dna 12.1.2005 kde sa rokovalo o racasnom stave Mhd a navrateni niektorych liniek,konkretne mesto trva na 24ke inac nemieni robit kompromis v zlavach. Rokovali teda aj o zlavach. Konkretne vysledky a dohody budu zname buduci tyzden.
Pri Národnom dome autobus zrazil chodca. Rozsiahle zápchy v celom meste...
Info Rádio Expres
Včera mi spred nosa ušla 815AF, ale hneď za pár minút išla 349BJ. No najzaujímavejšie bolo, keď sme na zastávke "Lazovná" predbiehali pokazenú 815AF. ? Ako náhradu poslali 006AG, ktorá má tento týždeň voľno.
Dnes ráno L25: 034BM, 026AV.
034BM stála okolo 9-tej odstavená v kopci pod Sásovskou cestou. Bolo tam viacero áut aj policajti, tak neviem, čo sa dialo, ale na vozidle som nevidel nič.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.