Som nespokojná so situáciou v doprave v BB. Dochádzam do BB každý deň vlakom a stav MHD po 3.1.2005 je pre mňa veľkou komplikáciou.Určite sa nás pár stoviektakých istých nájde. Mám z toho taký pocit, že slúžim MHD a nie MHD mne. A ešte si za to aj poctivo platím. Je mi jedno kto, čo, prečo a koľko a sú mi ľahostajné debaty o poslancoch a neschopákoch. Ja chcem len kvalitnú službu za moje kvalitne zarobené peniaze. Ale hoci moje peniaze sú poctivo zarobené, tak služba, pripomínam- služba verejnosti- je na nizulinkej úrovni. Nepresnosť dodržiavania cestovného poriadku je spravidla v meškaní nami cestujúcime tolerovaná, ale je bežné meškanie od 2 do 10 minút /pýtam sa, na čo sú potom také presné cestovné poriadky?/, vykurovanie je v zimnom období totálne ignorované, správanie vodiča, keď mu dáte papierovú dvadsaťkorunáčku sa neraz dá prirovnať k hulvátstvu. Hovorím o trase od Národného domu smerom na Poľnú. Včera som sa do spoja, ktorí má isť 7,31 nedostala, vôbec sa nedalo nastúpiť, nebolo kam /kultúra cestovania ošípaných je na vyššej úrovni, keď ich vezú na jatky/, tak som nedobrovolne šla peši, stratila som 30 minút času a netvrdila by som, že to bola zdravotná prechádzka. Dnes som prišla do BB o pol hodiny skôr, aby som sa dostala do MHDna skorší spoj.Čakala som od 6,55 spoj na Poľnú, ktorý mal ísť i 7,10 ani náhodou nešiel a pri mojom čakaní som si tak pekne skontrolovala, ako presne vlastne chodí MHD. Ani 1,2,36 nešli presne meškali 2-4 minúty. Možno je to detail, ale mňa šofér nevpustí do autobusu ,ak mu dám o 50 halierov menej za lístok. Zlé umiestnenie zastávky na Národnej, kde je prechod, semafór a k tomu vodiči, ktorí sú neraz bezohľadní, meškanie MHD, nespokojnosť cestujúcich to je všetko úbohosť a na druhej strane aj bezmocnosť. Neverím, že sa to vyrieši v prospech cestujúcich, ak aj áno, tak budeme platiť, až nám bude z toho zle a úroveň cestovania sa aj tak nezlepší. Nakoniec som cestovala 7. Tá meškala 4 minúty, mala ísť 7,13.
išla 7,17. Takže suma sumárum do BB cestujem zo vzdialenosti 20km 26 minút, na vhodný spoj MHD čakám 22 minút a to ešte nie som v robote, ale len v dopravnom prostriedku. Však smiešne. Mala som ísť opať peši? Ale veď si poctivo platím za službu, za službu mizivej úrovne...
išla 7,17. Takže suma sumárum do BB cestujem zo vzdialenosti 20km 26 minút, na vhodný spoj MHD čakám 22 minút a to ešte nie som v robote, ale len v dopravnom prostriedku. Však smiešne. Mala som ísť opať peši? Ale veď si poctivo platím za službu, za službu mizivej úrovne...
Co povies, to mas pekny "darcok" na novy rok s tou 24?..
* Re
janbystrican
Moj e-mail:
>>>>>>>>>>>>>>>
Skuste si precitat par reakcii na zmeny v MHD na http://imhd.sk/bb
Jeden za vsetky:
Ahoj Bystricania ! Som rovnako NASRANY ako Vy. Dakujem poslancom, ze
neschvalili dotaciu na dopravu, a preto navrhujem, aby sme aj MY
neschvalili dalsie posobenie poslancov a pana primatora, ktory pre BB
naozaj okrem zvysovania poplatkov a rusenia dopravy nedokazal nic urobit.
Zacnime kampan za odvolanie nasho primatora... !
Myslim si tiez, ze je najvyssi cas vypadnut z funkcie primatora.Uz ste
narobili tolko blbosti, ze je to na 10 volebnzch obdobi nie na dve.
Jan Bystrican
Odpoved kancelarie primatora:
>>>>>>>>>>>>>>>>>
Vážený pán " Ján Bystričan ",
Vaša zlosť na zmeny MHD je oprávnená, ale vychádzate zo zlých informácií. Nebudem Vám mailom vysvetlovať všetko, čo s tým súvisí, len to najnutnejšie. Mesto v minulých rokoch dávalo dotáciu do SAD BBS a.s., ale to bola dotáciu štátu, ktorú len Ministerstvo financií posúvalo cez Mesto, takže dotáciu pre tento rok zrušila vláda v rámci fiškálnej decentralizácie. Ak by ju Mesto malo opäť dať SAD, muselo by zvýšiť dane pre všetkých. To je myslíme v poriadku? My si myslíme, že nie. Mesto prostredníctvom svojej spoločnosti MHD za každoročné dotácie kupovalo autobusy a trolejbusy (spolu 37 + 2) a to predstavitelia SAD neuverejnia, že za prenájom nič neplatili a ani odpisy v plnej výške neodvádzali Mestu. Tzn. že by ich mali mať usporené a dnešné zvýšenie cien (ak bude), mali by pokryť z týchto prostriedkov!!!
V podstate vyníte Mesto, že nedalo niekomu niečo, čo v skutočnosti nedostalo. Porozumeli ste?
S pozdravom
Ing. Peter Handlovský
vedúci kancelárie primátora