Reakcia na: zakaznik #54579:
Tak rokovanie dnes bolo, trvalo medzi 90 a 120 minút, a riešenie žiadne. Ujo tvrdí, že na rokovanie pozýval SADku viackrát, ale nikdy nemali záujem. A premiér ho "prekvapujúco" nepodržal ...
Tu strany dobre vedia, o čo ide.
Takže miesto debaty o úhrade dlhu to farizejsky odtláčame, no pekne.
810zssk
Orgány samosprávy (obec, kraj) si môžu objednávať niektoré druhy autobusovej dopravy. Teda platiť dopravcovi za to že prevádzkuje nejake autobusové linky. To sa deje na základe zmluvy, kde sa obe strany dohodnú že dopravca niečo odjazdí a objednávateľ niečo zaplatí. Dopravca potom samozrejme musí požiadať o dopravnú licenciu, aby dokázal naplniť to čo sa zaviazal prevádzkovať. Ale zo samotnej licencie žiaden nárok na úhradu nevyplýva, ten vyplýva zo zmluvy.