Niekde sa rozmýšľa aj takto:
MHD zdarma mohou už od roku 2011 využívat celoročně například také lidé ve Frýdku-Místku. „Jízdné nepokrývalo náklady na MHD. Měli jsme dvě možnosti, zvýšit jízdné a vyhnat lidi z autobusů, nebo je k využívání dopravy motivovat zrušením jízdného,“
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2087205-ve-valasskem-mezirici-zavedou-mestskou-hromadnou-dopravu-zdarma
MHD zdarma mohou už od roku 2011 využívat celoročně například také lidé ve Frýdku-Místku. „Jízdné nepokrývalo náklady na MHD. Měli jsme dvě možnosti, zvýšit jízdné a vyhnat lidi z autobusů, nebo je k využívání dopravy motivovat zrušením jízdného,“
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2087205-ve-valasskem-mezirici-zavedou-mestskou-hromadnou-dopravu-zdarma
PIT
Pri každej zmene, kedy to len donekonečna prehadzujú hore-dole, zakaždým vykladajú o pozitívach pre cestujúcich, ale reálne už len tie samotné zmeny robia viac škody, ako osohu. A to ešte pripomeniem, že automaticky musí dôjsť k časovým posunom žilinských rýchlikov, čo vyvolá zmeny aj u dopravy na úseku BB - ZV, kde pri tejto ich "koncepčnej" práci nikdy nebude možné normálne využívať železnicu pre integrovanú obsluhu regiónu miest BB - Sliač - ZV, na čo však okrem prázdnych rečí, nariadeniach v zákone o povinnosti prednosti železnice pred autobusmi v súbehu, ale aj úplnej prirodzenosti pre existenciu IDS v tomto regióne, úplne zvysoka kašlú. I keď od pána ministra, ktorý pôsobí tak, že o veciach dopravy nemá ani predstavu, sa čakať dajú akurát tak peniaze vyhodené na zbytočné dvojjazyčné tabule (hlavne, že na železničných zastávkach bežne človek nenájde tabulu s cestovným poriadkom - jáááj, však to očakáva len zákon a tie sa v tejto krajine dodržiavať nemusia).