Reakcia na: 810zssk #47319:
Ty si nečítal moje predošlé príspevky? Inak by si mi tu nekládol otázky, na ktoré som už vlastne odpovedal nižšie, že je nezmysel chcieť od firiem, aby prehlasovali autá, zakladali fiktívne sídla len kvôli tomu, že systém nastavenia daní z MV je nastavený na hlúpe kritérium podľa miesta evidencie, ktoré nemusí zodpovedať miestu reálneho využitia vozidla. Teda nedostatok a nedomyslenosť systému je rozdeľovať daň z MV podľa miesta evidencie, ktoré zjavne nekorešponduje s ich využitím, ale preto nejdem hádam nútiť firmy k nezmyslom, ale radšej vyriešim spôsob prerozdelenia dane.Ale fakt je ten, že v takomto usporiadaní výberu dane profituje BSK - prečo by bol inak jediný z 8 krajov, ktorý odmieta zmenu v prerozdelení tejto dane?
wizard112
Bratislavčania nás nevyžierajú, len skratka na plno využívajú všetky nedostatky systému. Prečo by to robili niečo navyše, keď nemusia? Prečo by si robili zbytočne náklady? A keď sa ti to nepáči, tak napíš podnet a potom nám tu napíš, ako si dopadol.