Ale predsa len naozaj ked minule bola linka c.3 jazdila karosa s otvorenymi zadnimi dvermi a celu cestu az po tajovskeho pistal ten zvuk co aj pre zatvarani dveri tak to by naozaj mohly dat radsej tu 1003 ALEBO CO SO MINULE VIDEL 1005. a najviac ma nasere ked sa autobus pokazi a daju namiesto neho trojejbus a na naom ze.............zalozne vozidlo............ a nie nahodov trojejbus by mal byt normalne a disel zalozne minulew som to videl na linke c 7 to bola karosa ktoea sa pokazila a dali trolejbud s napisom zalozne vozidlo ty kokos a ptom povedia ze trolejbusy nefunguju...
To znamená, že 30Tr sú ťažšie o 400kg! Ach jo... ?
mirkobb
Nuž, čo k tomu dodať, snáď iba že výstavba SO prispeje k zredukovaniu dopravy po nábreží Hrona a presmerovaniu tranzitnej dopravy na SO, miestna doprava v spádových oblastiach SO sa bude tiež vo väčšej miere odohrávať po novom SO, hlavne medzi sídliskami Sásovou a Fončordou, ale aj Podlavicami a takisto Radvaňou, takisto skorá dostavba SO prispeje k zníženiu prašnosti plynúcej z rozostavanej stavby. Presun takejto časti dopravy na SO spôsobí lepšie rozptyľovanie poliatavého prachu PM10 vo vyšších polohách, kde sú lepšie podmienky na jeho rozptyľovanie, kotlinový charakter polohy mesta a inverzný ráz počasia hlavne prispieva k takému stavu, že PM10 sa drží a koncentruje hlavne v najnižších častiach mesta (vidieť to aj z priloženej fotografie). Ďalej takisto pomôže ďaľšia ekologizácia v MHD ako trolejbusy a CNG autobusy čoby ekologické vozidlá. Takisto presun ľudí z IAD naspäť do MHD by výrazne prospel, MHD by ale musela byť atraktívna pre tento spôsob dochádzania ľudí do zamestanania a pod. Je ale na škodu, že veľa ľudí po zdraženiech plynu siahlo zase k vykurovaniu fosílnymi palivami. Uvidíme o dva roky, aké budú výsledky meraní.