Reakcia na: Quinny #42452:
Ale v civilizovaných krajinách to presne tak chodí. Tam si vodič ani nemení žiarovky, ani neopravuje knofláky na rádiu - proste sa to napíše do knihy vozidla a v noci to dielňa dá do poriadku. A vozidlá neupratuje dielňa, ale upratovacia čata, ktorá je za to platená. Vodič akurát príde, zaparkuje autobus a tým to preňho hasne. A tak to má byť. Tá zvrhlosť čo funguje u nás, že na vodiča za nejaký smiešny príplatok hodíme zodpovednosť za umývanie (aby bolo jasné, hovorím o veľkom upratovaní, nie pozbieraní papierikov na konečnej), opravy, aktuálnosť plagátov a podobne len aby sa ušetrili prachy na personálne posilnenie dielne a upratovaciu službu je neskutočná hovadina. V civilizovanej krajine vodič ráno sadne do voza a ide a večer zaparkuje voz a ide. Aby vodič vo vlastnom voľnom čase a často aj s čistiacimi prostriedkami kúpenými za vlastné peniaze upratoval autobus ? ? ? A o ďalších zvrhlostiach typu postihovanie nadspotreby aj na starých črepoch, "pracovná pohotovosť" na konečných a podobne ani nehovorím. Chcú bryndziari rušiť balkanizáciu? Fajn, super, ale potom nech ju zrušia zo všetkým všudy a nie že si vodič nemôže vyvesiť kalendár a fotku frajerky ale ešte stále za jeden plat supľuje upratovačov, mechanikov, obsluhu čerpacej stanice, vylepovačov oznamov a podobne...

PIT
Re #42435 brefos: Opäť len článok, v ktorom na základnú otázku, prečo sú dvaja dopravcovia, keď bol sľúbený jeden - DPMBB, odpoveď nie je, keďže sa nehodí skonštatovať, že to splnené nie je a zvyšok sú len neustále opakované naučené frázy, z ktorých je pravda len to, že sú tu, resp. budú vozidlá z darov z eurofondov, ktoré však nie sú schopní efektívne a v prospech účelu MHD v praxi používať. Píše o niečom, čo je splnené, pritom ani netuší, čo je potrebné či už z pohľadu mesta, ako ani z pohľadu cestujúcich. A čo sa týka integrácie - však v praxi všetci veľmi dobre vieme, že SAD ZV nevie integrovať ani sama svoje vlastné linky a vo viacerých častiach dňa nezabezpečuje dopravu ani na hlavných linkách napr. počas prestávok vodičov!