Re (citácia: ..Celá európska elektrizačná sústava kmitá súčasne frekvenciou 50 Hz..)#38967 Papyr: No, ak by som mal hľadať "silou-mocou blchy" na Tvojom tvrdení, tak celá určite nie na 50 Hz. Existuje jedna nie celkom bezvýznamná "nazvime to podsústava" ktorá kmitá na 16,7 Hz a tou sú zrovna napájané trakčné vedenia v Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku a škandinávskych štátoch. ? ?
vladis888