Reakcia na: JJ #37202:
Tu sa trosku dostavame do problemu co je MHD a PAL. Lebo ak to chceme riesit z dopravneho hladiska tak sa nemozme riadit tym aku licenciu to ma.Trosku zacitujem z bid.sk o stave po zavedeni BID (IDS v BSK):
"Potom už nebudeme hovoriť o MHD, ktorá bude jazdiť mimo územia mesta, ale o verejnej doprave v rámci celého regiónu."
JJ
A teraz si vezmi, že zbytočne dotujem dva paralelné systémy - MHD z mestského rozpočtu a prímestskú linku z rozpočtu BBSK. Viď. príklad L42 a L601452. Máš dve linky, ktoré majú v podstate totožnú trasu, len tá prímestská ide zopár zastávok ďalej, za hranicu mesta. Predtým som mal jednu linku, kde sa to aspoň tvárilo v územnom obvode BB, že je to MHD.