Reakcia na: Janka1 #37185:
Myslel som to tak, že na zvyšných tratiach kvalita železničnej dopravy je úplne niekde na konci. Úroveň jasne horšia, či už kvalitou ponuky vlakov, ale aj "rýchlosť" po tratiach, do ktorých sa investuje len aby sa tade dalo nejako jazdiť a staré rozpadajúce sa vozidlá, či lokomotívy alebo vozne. Kým na tratiach, ktoré sa prerábajú na 160 km/h už rozmýšľajú, ako ich budú znova rekonštruovať na ešte rýchlejšie, inde je úplne jedno, keď sa tam jazdí 40 - 70 km/h (expresbb by vedel aj presne kde koľko). Si vezmi, že dve tretiny Slovenska majú železnicu na veľmi slabej úrovni.A už to vidím, že keď prejde regionálna doprava na samosaspravujúce tunelovacie kraje, tak napr. v rámci nášho kraja už regionálna doprava nebude vôbec, všetko budú robiť autobusy SAD ZV, prípadne SAD LC. Však ani teraz nikoho nezaujíma, že namiesto využívania vlaku kraj zbytočne vyhadzuje peniaze na busy kmitajúce častejšie ako MHD na trase ZV - BB, pritom je to hádam jedna z najvhodnejších relácií na Slovensku pre obsluhu železnicou. A preto je tomu v praxi presne naopak, ako všetko v BB ?
PIT