Reakcia na: Bystrican. #27056:
casove listky boli v BB vzdy neprenosne. A neviem ako je to inde, ale myslim si, ze aj v inych mestach je to tak. Si vezmi, ze napr. taka 4-clenna rodina by mohla teoreticky jazdit na jednu kartu, i ked nie sucasne v jednom vozidle. Znie to hlupo, ale dostanem od tejto rodiny 4x menej penazi. Si vezmi priklad, ze ak kazdy clen rodiny denno denne cestuje MHD. Cesta do roboty, cesta z roboty (skoly) x 21 pracovnych dni v mesiaci = 2 x 546,- Sk plne cestovne + 2 x 252,- Sk polovicne = 1596,- Sk. Povedzme, ze kazdy z nich potrebuje vyuzivat MHD v iny cas alebo ak sa tie casy zrovna prekryvaju, tak si poziciam kartu jednoducho od niekoho ineho. A zrazu DPM dostane za 4-clennu rodinu dohromady 500,- Sk.
Celou pointou tohto opatrenia je v prvom rade neobmedzene cestovanie **** rovnakych, resp. nizsich nakladoch, ktore ste do MHD vrazali aj doteraz. Rozdiel je v tom, ze predtym si za 500,- Sk spravil dohromady 38,5 jazdy, zatial co teraz mozes jazdit od rana do vecera kazdy den.
Proste to bol poznatok zo zahranicia. tot vsio.
Papyr
Inak sa dost cudujem, ze bystricke karty nemaju fotku... Inde mavaju.