Este ma k trolikom napada nieco.
Ked to zacali stavat, mama jednej kamosky robila nejaku uradnicku na CSAD a ta kamoska hovorila cosi o tom, ze do roku XY by mali v BB chodit len trolejbusy a ziadne autobusy.
Mal som vtedy okolo 10-11 rokov, a deti v takom veku dost nakecaju, ale stejne by ma zaujimalo, co vsetko skutocne planovali bolsevici zadratovat. Oni vzdy planovali tak na 30-40 rokov dopredu.
Mam doma nejake komunisticke knihy o prazskej mestke doprave asi zo 70tych rokov, a trasy metra tam boli nakreslene dlhsie ako su dnes.
Mimochodom...
Tie knihy mam od susedy (este susedy z BB, dnes uz nezije) a jej syn vtedy robil generalneho riaditela prazskeho dopravneho podniku (Mikulas Lacek). Vidite co vsetko riadili bystricania?
Ta susedka vzdy hovorila: "ked niekedy pojdete do Prahy, zastavte sa u mojho syna a on Vam da take preukazy, ze budete moct chodit po Prahe zadarmo"

Prahy som presidlil na furt, ale bolsevik padol (nastastie) a s nim aj Mikulas Lacek, takze namiesto slubenych preukazov musim teraz jazdit nacierno
Ked to zacali stavat, mama jednej kamosky robila nejaku uradnicku na CSAD a ta kamoska hovorila cosi o tom, ze do roku XY by mali v BB chodit len trolejbusy a ziadne autobusy.
Mal som vtedy okolo 10-11 rokov, a deti v takom veku dost nakecaju, ale stejne by ma zaujimalo, co vsetko skutocne planovali bolsevici zadratovat. Oni vzdy planovali tak na 30-40 rokov dopredu.
Mam doma nejake komunisticke knihy o prazskej mestke doprave asi zo 70tych rokov, a trasy metra tam boli nakreslene dlhsie ako su dnes.
Mimochodom...
Tie knihy mam od susedy (este susedy z BB, dnes uz nezije) a jej syn vtedy robil generalneho riaditela prazskeho dopravneho podniku (Mikulas Lacek). Vidite co vsetko riadili bystricania?
Ta susedka vzdy hovorila: "ked niekedy pojdete do Prahy, zastavte sa u mojho syna a on Vam da take preukazy, ze budete moct chodit po Prahe zadarmo"

Prahy som presidlil na furt, ale bolsevik padol (nastastie) a s nim aj Mikulas Lacek, takze namiesto slubenych preukazov musim teraz jazdit nacierno
Petik
Myslim ze slovenske dopravne podniky by sa potom orientovali na inych vyrobcov, kedze nemaju dotaciu na nizkopodlazne vozy.
Myslim ze elektricky T3 sa uz raz tiez prestali vyrabat, a potom sa ich vyroba obnovila ako T3SU (?).