Reakcia na: LUK #13261:
ja si myslím, že sa už tak stalo, keď si pozriem, aké chodia L90 ráno 6:26 z Pien., ktorými som chodieval, tak 2 klbáky praskali vo švíkoch, teraz? Teraz idú dve prímestské a najprv bývali natlačené, ale akosi tam majú cestujúci stále viac a viac priestoru.Tak isto by sa dalo hovoriť aj o L25 ktoré majú tiež zdá sa mi každým dňom viac miesta.
PS: moje subjektívne všimnutia a pocity...
Kami
Re #13237 irizar: "Rok, možno dokonca dva bude všetko v pohode a potom si BBDS náhle zmyslí, že jej stúpli náklady a chce od mesta prevádzkovú dotáciu povedzme 60 miliónov korún." To iste urobi Zvolen, ak zisti ze mu 1, resp. 31,8 mil. Sk na tie vykony a tarifu nestacia. Urobi presne to iste co BBDS v roku 2004/2005, len v bledoruzovom.
"za posledné roky aktívne vyštvala do IAD tri štvrtiny cestujúcich " detto ZV u seba doma.
"platil dopravcom za výkony PODĽA VYKÁZANÝCH NÁKLADOV, nie ako si kto zmyslí" tie naklady su vykazane a vzdy boli
"A nebola by od veci zmluva s BBDS, že ak odmietnu robiť TD dopravu, budú povinný previesť komplet infraštruktúru aj vozový park na mesto za účtovnú cenu." na to je idealny spolocny podnik, pripadne podnik v 100% vlastnictve mesta. Povinnost predat infrastrukturu tu je zo zakona uz dnes, ale bez vozidiel bude mestu na ...
Re #13239 mimi: tento rok je vyrieseny. Viac Zvolen nedostane, strata ide na jeho tricko.
Re #13241 matus77: tak ako mesto si moze cokolvek objednat, tak moze dopravca cokolvek odmietnut (pred podpisom zmluvy samozrejme).
Idealne by bolo sa spytat dopravcu A: dam ti 41,50 Sk na km ak spravis taku a taku linku, beries?