Reakcia na: Bart #13133:
Je pravda, ze nove Karosy take nejsou zadny zazrak. Problem je ale v tom, ze Zvolen se k tomu zavazal v nabidce na zaklade ktere vyhral a nesplnil to ani naznakem snahy. CSAD Ostrava se v nejakych propagacnych materialech vyjadrila ve smyslu podpory trolejbusu, take se vyjadrili, ze by radi podporili snahy mesta o rozsireni site do Sasovej. Je tady vsak zasadni problem. Trolejbusy si vzali jako rukojmi a na zaklade nerentability jejich provozu pozadovali o 10 milionu vyssi dotaci, nez bylo mest ochotno zaplatit. Pozdeji se vyjadrili, ze by to zvladli i s temi pouze 31.8 miliony korun. Zvlastni vsak je, ze ackoliv povoleni k provozu trolejbusu jim skoncilo loni v prosinci, novou zadost k draznimu uradu podali az v techto dnech. Takze zadna prekotni snaha o provoz ani z jejich strany. Myslim, ze SAD BBDS a rovnez SAD Zvolen se proste jen chovaji trzne, v ramci moznosti, jez jim umoznuje mesto. Znali situace a napojeni na vedeni mesta jsou u obou firem, takze problem neni zde. Problem je, ze mesto neinvestovalo a svym zpusobem za poslednich cca 10 let uplne kaslalo na MHD. Nestanovilo zadne zasady provozu, zadny vyhled pro rozvoj. Nedbalo ani na nastaveni pravidel pro kontrolu kvality a vyhodnocovani hospodareni i s tem malem penez, co bylo ochotne do MHD vlozit. Tak se mohlo stat, ze je SAD BBDS hrave obelhalo s uzasnym dopadem nastupovani prednimi dvermi na vysku vyberu jizdneho, tak se mohlo stat, ze zastupitele slepe verili tomu, ze je nutno omezovat spoje pro nedostatek poptavky, ale uz je nezajimalo, ze poptavka je nizka protoze se snizuje dostupnost az na uroven 1x za 45 minut pres den o vikendu na kmenovych linkach a podobne. Takze opravdu to az tak moc nezalezi na SAD BBDS ani na SAD Zvolen. Mesto dodnes nereklo kolik a co za to. A bohuzel to nerekli ani lide. Ted jsem poslouchal Slovensky rozhlas a opet to bylo jenom nostalgicke narikani spolu s technickymi argumenty, ale zadne rozhodne slovo z pozice: My jsme zakaznici a platime dane a tvrde pozadujeme kvalitu, dostupnost a hospodarnost sluzby kterou platime ze svych dani, ze sveho jizdneho a dodrzovani smluvnich pravidel kontrolujeme prostrednictvim nasich volenych zastupcu. Pokud nezavladne tento pristup, pak je jedno co bude dal, protoze se to stejne za chvili cele zasekne jinde.
poslanec.sk
Ziadna revolucia (to je len recesia, ak vies co to je) - ale legitímne poziadavky na odstupenie niekoho kto je TOTALNE NESCHOPNY!
Moje ine aktivity - www.poslanec.sk (zvysenie informovanosti) www.ova.sk - spolocne s ostatnymi aktivistami (zvysenie angazovanosti) za 5 rokov maju vysledky!
Skoro kazdy z "ludu" sa boji. Nehovorim o par vyvolenych zbohatlikoch a par podnikateloch ktori sa naozaj neboja. Hovorim o vacsine. Aj pasivita je totizto FORMA STRACHU, ak nahodou neviete. Strachu zo zlyhania, strachu zo SAMEHO SEBA, pasivny clovek sa nehovori a nechce otvorene povedat svoj nazor, lebo sa boji o seba, o rodinu, o svoj majetok, o svoju pracu.
Okrem strachu je pre Slovakov celkove vhodný jeden krásny výraz a tým je "pripečený" ! Lebo takí sme naozaj viacerí, vždy nás musel niekto kopnúť aby sme sa rozhýbali, učiť novým veciam... Či to bolo za Rakúska - Uhorska, federálu, ale aj teraz sme boli vždy takí nejakí prispatejší ...
Básne o okupácii písať nemusím, vyprosím si tvoje slová. Vždy si ale bude vážiť ľudí schopných obetovať aj to najcennejšie pre svoje presvedčenie. Kto z nás tu pochopí a pozná osud Jána Palacha a ostatných mladých ľudí, ktorí sa nechceli zmieriť s morálnou a vojenskou porážkou a pokorou?
http://www.poslanec.sk/view.php?cisloclanku=2005111701
Slovaci sme uz raz taki, zdrbat niekoho, kto sa ozve namiesto pomoci a zdrbania toho kto je zodpovedny. Tak aj ty si ma tu zdrbal pod ciernu zem a pritom nemas zakladne informacie o co sa vlastne jedna. (BTW. Tie pravopisne chyby...??? )
Pravomoc primatora je skutocne velka a najma, ON je tym leadrom, ktory to ma davat v meste dohromady a riesit, spolu s poslancami... A nie cakat v zavetri ako sa to cele vyvrbi.
Plat mu urcite nezavidim, to je tiez dalsia chora uvaha, ked sa poukaze na plat nejakeho uradnika (nielen primatora)! preco by som zavidel?
Ale predsa ho platime z dani vsetci doslaka, ci nie??? Kurnik sopa, je to tak tazke pochopit, ze chcem za tie prachy od neho aby NIECO ROBIL a PORIADNE??? A nielen sa pretrcat s insigniami na obrazovke ? Ved to tu omielate dookola ze to malo MESTO (=PRESPERIN, KRALIK, POSLANCI) riesit uz davno. Kralik tam sedi uz od prevratu, najskor ako poslanec, poradca Presperina a teraz uz druhe obdobie ako primator... Stale to nie je jasne???
Ved o tom to hadam je, my mu zaplatime a ON MA MAKAT!!! A potom by sme sa nemali zaoberat s tym ci trolejbus pojde.. On jednoducho pojde!! Pokial nebude strajk ci daco podobne. To, co ma fungovat, bude fungovat...
Inak dnes sa daco dialo, podla mna tie troleje ani kralikovi nedaju spat, lebo vie ze si pili konar pod sebou... A potom uvidite ze KTO to vlastne cele rozluskne a KTO bude velky geroj, kto zachranil Bystrici troleje.. Ked sa lize smotana, je prvy, ked sa pyta zodpovednost je posledny...
sorry, ale plynule prechádzam z diakritiky do "pocitacovstiny" a uz sa mi to nechcelo opravovat ? ?