BTW na Slovensku volaju EC a IC-cka vlakmi vyssej kvality. V com je ale ta kvalita vyssia, to som si este nevsimol. Az do nedavna boli vsetky vozy fajciarske, vacsina vagonov nema kupe => staci jeden debil a o "zabavu" ma postarane cely vagon.
Minule som isiel do Ostravy IC Detvan a 1 nekurila, vsak naco, ked sa tych par ludi odtial moze presunut do 2. EC Slovenska strela do Prahy je len o 15 minut rychlejsia ako za prvej republiky.
IC Hron je pomalsi ako autobus a stoji na vsetkych staniciach ako R Polana.
Cena za EC v useku BA-Breclav je totalna zlodejina. Pritom neobstoji ani argument, ze zarobia na cudzincoch, lebo pri medzinarodnych listkoch sa EC priplatky neplatia. Takze tuto zlodejinu zaplatia len Cesi a Slovaci. Zaujimalo b ma, kolko maju v tejto relacii cestujucich.
Minule som isiel do Ostravy IC Detvan a 1 nekurila, vsak naco, ked sa tych par ludi odtial moze presunut do 2. EC Slovenska strela do Prahy je len o 15 minut rychlejsia ako za prvej republiky.
IC Hron je pomalsi ako autobus a stoji na vsetkych staniciach ako R Polana.
Cena za EC v useku BA-Breclav je totalna zlodejina. Pritom neobstoji ani argument, ze zarobia na cudzincoch, lebo pri medzinarodnych listkoch sa EC priplatky neplatia. Takze tuto zlodejinu zaplatia len Cesi a Slovaci. Zaujimalo b ma, kolko maju v tejto relacii cestujucich.
Jediný drastický víkendový výkyv je asi nedeľa večer cez školský rok, prídu vlaky napratané študentami a trpí hlavne 34 a 1.
. A samozrejme vikend. 30 min interval, 2 x denne kvoli BP 40 min. Tiez nejake chronometraze.
kami
Opat je zakazany vjazd bicyklom na pesiu zonu ! Nechcu to rozsirit (ten zakaz) na cely intravilan ???
Nejdem sa rozculovat.
Danny, ako to vyzera v praxi ? Su busy v Sasovej plne, alebo v pohode ? Minuly rok sa myslim na 22 stazovali ze chodia plny, naopak trolejbusy sa konecne vytazili ako maju. Na 24/25 by mal byt poobede preklad. V Sasovej aj na Striebornom. Uz by nemali chodit vo "vlacikoch".