Reakcia na: S499.1023 #10245:
No jo, v Oděse jsem nebyl (jaká tam MHD vlastně je?), ale dovedu si to docela dobře představit. A jen se bojím, že až se tomu zasmějeme, zjistíme, že v našich končinách už podobné pitomosti taky jsou. Ono se i té nešťastné BB musí nechat, že aspoň nenutí substrát bez čipových karet házet přesně odpočítané jízdné do kasičky (nevrací, ale přeplatek už je obvykle tolerován). Viz např. Cheb, Mariánské Lázně, Chomutov, Teplice, Opava...
Juraj
Druha strana mince vsak je ta, ze to mnozstvo udajov je mimoriadne presne, mimoriadne cenne a za mimoriadne kratky cas, takmer okamzite. Neda sa to tu popisat, to by bolo dobre aspon raz vidiet na vlastne oci, kolko toho je a ake uzitocne informacie to su. Akoby sme inak presvedcili neprajnikov trolejbusoveho prepojenia Solinky-Vlcince, ze tu cestu a trat treba postavit, ked na neexistujucej ceste sa predsa neda vykonat ziaden prieskum!
System pri vyhodnocovani cip.kariet vyhodnoti napr. tzv. pravidelne jazdy. Zo vzorky napr. 5000 kariet vyberie tie, kde sa pravidelne aspon 4x do tyzdna karta opakuje aspon 2x denne.
Ak sa chcu vyhodnotit jazdy na nakupy, stanovi sa interval do 3h. Ak do zamestnania, tak nad 6h.
A potom ak sa teda pravidelne karta oznacuje napr na Veternej L27 v Zastrani a poobede ta ista pravidelne na L21 v Banovej, vie sa pravidelny zdroj a ciel cesty jednej karty. A ked sa to takto podari u 3500 cestujucich, je to uz zaujimava informacia o case, trase, prestupoch atd atd