pomocný dieselagregát? a to už aj majú odskúšané, či iba to tam improvizovane nacpú a zistia, že si to vyžaduje pevnejší skelet vozidla, lebo bude rám praskať?! ?
keď si to tak zoberieš, tak klasická Škoda 14Tr má menej schodov než "nízkopodlažná" SORka 30Tr a ešte aj umožňuje bezproblémový presun cestujúcich po vozidle ? však nemusí nič fotiť, veď tu máte na imhd.sk fotky tej plechovice s tykadlami? Do premávky vyrazia až keď sa zhomologizuje ten čo je v Bratislave po 10 000km, či aj skôr môžu?
Mna by to tiez zaujimalo. Nechapem, preco ma bus viac nizkopodlaznych priestorov ako tbus.
Mohol by LUK vyrazit s fotoaparatom a odfotit to? Aby mohol no.ev.di ukoncit tuto nekonecnu opakovanu kritiku SORu.
Prace ns orvoreni cesty na karlovo finisisuju rychlejsim tempom, funkcne je uz aj verejne osvetlenie, osadene boli na zastavke v oboch smeroch uz aj lexanove pristresky. Oznacniky boli uz osadene dlhsiu dobu, len netreba zabudnut dodat tabulky z vyveskami aj oznacniky kus renovovat.
ja som myslel, že tie podesty má iba autobus z dôvodu nejakých nádrží, alebo ako má medzi 2. a 3. dverami a-bus vraj úložný priestor pre veci ? ale u trolejbusu fakt neviem čo tam mohli "schovať". Myslím, že tender by sa dal vybaviť takým spôsobom aby ho nevyhral SOR, že sa stanoví percentuálny podiel nízkopodlažnosti a podiel pevných sedadiel mimo podest a SOR by si v takom tendri ani neškrtol.
nejde o vzhľad z vonku, ide o to, že z vnútra ma mizerne usporiadaný interiér, bez ohľadu na to, či sú sedačky z dreva, papiera alebo plastu. Uvidíš, čo na to budú hovoriť ľudia. Určite budú cestujúci v BB "nadšení", že zakoávajú o podesty na každom kroku aj tam kde vôbec nemajú čo robiť a že sa pri vystupovaní ľudia zrážajú so stojacimi. Keď chceš vidieť normálny NP 12m trolejbus, pozri si ako vyzerá Solaris Trollino 12.
na tejto fotke http://www.imhd.sk/bb/index.php?w=2b2f3a2132222fef252932252c2127ef1f&id=72705&idt= si skúste domyslieť ľudí ako tam budú stáť a ako sa bude "fajn" vystupovať, keď medzi tými podestami budú stáť ľudia a budú sa musieť jeden druhému jak somári vyhýbať lebo SOR musel nakydať všetky sedačky na podesty a vo dvoch do radu, aby bolo ešte menej miesta ? fakt krásny úpadok trolejbusovej dopravy v BB
Vie niekto mi povedať, prečo ešte aj v trolejbusoch, ktoré došli do BB od SORu sú všade podesty a okrem sklopných sedadiel nie je žiadne nízkopodlažné? ? na toto už treba silnú dávku sprostosti aby ešte aj trolejbus dakto takto sprznil a sedadlá vzadu pekne vyvýšené ?
mas pravdu kasselak je aj na zastavke Cesta k nemocnici. Hoci tam straca vyznam, kedze autobusy aj tak stoja meter od obrubnika.
Re #43618 158VB: tak pekne zaradom
ad 1: rad 700 su tie stare hranate, od roku 1996 nastupil zaobleny rad 900 a od 2001 rad 950. Najdi si v galerii.
Mestske su oznacene pismenom B a maju 3 dvere. B 731 (automat) a B 732 (mechanicka prevodovka) sa odlisuju len prevodovkou, inak su identicke.
Primestske maju pismeno C, uzke dvere vpredu a jedny dvere v strede. Plati to pre C 734, C 735, C 934, C 935, C 954, C 955. C 734/934 od C 735/935 rozoznas podla vysky batozinoveho priestoru. C 734 ma batozinovy priestor len pre potreby vodica a je nizsi ako horny okraj kolies. C 735 ma normalny batozinovy priestor a je rovnako vysoky ako kolesa. C 954 a C 955 sa nelisia vobec, zalezi len od vybavy.
Dialkove maju pismena LC, druhe dvere sa nachadzaju vzadu. V mnohych pripadoch su len nudzove. Plati pre LC 735, LC 736, LC 936 a LC 956. Sem sa da zaradit aj Axer (C 956), ten vsak ma druhe dvere v strede a je kompromisom medzi linkovym a zajazdovym autobusom. LC 735 sa od 736 da rozlisit podla vetrakov v zadnej casti strechy, ale dnes po roznych generalkach je to uz jedno. Novsie LC 736 mali klimatizaciu a lepene skla (hranate, nie zaoblene v gumovom tesneni).
ad 2: pri vode je kontrolka len na teplotu vody. Ak by aj nemal zapnute kurenie, tak chladic je vpredu a motor a nadrzou na vodu vzadu. Zrejme ta hadica praskla akurat nad taskou tvojho syna. Voda nema ziadny vplyv na brzdy.
Zase ak klesne tlak vzduchu, tak nejde tocit volantom, stlacit spojku, ani brzdu. Zvysok vysvetlil wizard v #43634.
ad 4: norma Euro 3 je emisna norma a plati pre vsetky automobily v EU. V roku 1992 zacala platit Euro 1, v roku 1996 Euro 2, v roku 2000 Euro 3, v roku 2005 Euro 4, v roku 2009 Euro 5, ... pricom vzdy je nejake obdobie kym musia normu splnat vsetky vyrobene vozidla. Konkretne autobusy Euro 3 predstavuju u nas napr. Karosy radu 950. Normu Euro 3 dokaze splnit aj starsi autobus prerobeny na pohon CNG, ale taky zrejme ziadny futbalovy klub nema. Pre cestujucich je teda norma Euro 3 zarukou vyssej bezpecnosti a prijatelneho veku vozidla.
Kami
Re #43618 158VB: tak pekne zaradom
ad 1: rad 700 su tie stare hranate, od roku 1996 nastupil zaobleny rad 900 a od 2001 rad 950. Najdi si v galerii.
Mestske su oznacene pismenom B a maju 3 dvere. B 731 (automat) a B 732 (mechanicka prevodovka) sa odlisuju len prevodovkou, inak su identicke.
Primestske maju pismeno C, uzke dvere vpredu a jedny dvere v strede. Plati to pre C 734, C 735, C 934, C 935, C 954, C 955. C 734/934 od C 735/935 rozoznas podla vysky batozinoveho priestoru. C 734 ma batozinovy priestor len pre potreby vodica a je nizsi ako horny okraj kolies. C 735 ma normalny batozinovy priestor a je rovnako vysoky ako kolesa. C 954 a C 955 sa nelisia vobec, zalezi len od vybavy.
Dialkove maju pismena LC, druhe dvere sa nachadzaju vzadu. V mnohych pripadoch su len nudzove. Plati pre LC 735, LC 736, LC 936 a LC 956. Sem sa da zaradit aj Axer (C 956), ten vsak ma druhe dvere v strede a je kompromisom medzi linkovym a zajazdovym autobusom. LC 735 sa od 736 da rozlisit podla vetrakov v zadnej casti strechy, ale dnes po roznych generalkach je to uz jedno. Novsie LC 736 mali klimatizaciu a lepene skla (hranate, nie zaoblene v gumovom tesneni).
ad 2: pri vode je kontrolka len na teplotu vody. Ak by aj nemal zapnute kurenie, tak chladic je vpredu a motor a nadrzou na vodu vzadu. Zrejme ta hadica praskla akurat nad taskou tvojho syna. Voda nema ziadny vplyv na brzdy.
Zase ak klesne tlak vzduchu, tak nejde tocit volantom, stlacit spojku, ani brzdu. Zvysok vysvetlil wizard v #43634.
ad 4: norma Euro 3 je emisna norma a plati pre vsetky automobily v EU. V roku 1992 zacala platit Euro 1, v roku 1996 Euro 2, v roku 2000 Euro 3, v roku 2005 Euro 4, v roku 2009 Euro 5, ... pricom vzdy je nejake obdobie kym musia normu splnat vsetky vyrobene vozidla. Konkretne autobusy Euro 3 predstavuju u nas napr. Karosy radu 950. Normu Euro 3 dokaze splnit aj starsi autobus prerobeny na pohon CNG, ale taky zrejme ziadny futbalovy klub nema. Pre cestujucich je teda norma Euro 3 zarukou vyssej bezpecnosti a prijatelneho veku vozidla.