Reply on: cestujúci #4227:
Nepochopil som tvoj prispevok. Cestujes od Slovenskej (co?) L13 na stanicu a prestupujes znova na L13 pri Jakabovom palaci? To je aka blbost?Nechcel by si zastavku presne pred svojim domom, priamu linku k tvojej babke a casy odchodov prisposobit podla toho, ako sa v ten den zobudis?
Tak, ako sa 10 ludi z celeho mesta stazuje, ze je pre nich Bottova daleko, tak si dalsich 10 ludi moze pochvalovat, ze je to pre nich vyhodna pozicia, ze nemaju daleko do prace...
Ako niekomu vysvetlit, ze autobus ma tiez urcite poziadavky na zjazdnost cesty a je pre nich bezpecnejsie odbocovat na Bottovu, ako kluckovat pred Slovanom, strikovat sa medzi taxikmi a predierat sa cez chodcov na prechode Roosveltovej. Navyse spoje, ktore tam maju zastavky, maju riedke intervaly v CP, su dost specificke (33,24,28aj14), takze ludia, co chcu s nimi cestovat maju dostatok casu, aby sa z celeho NO presunuli na zastavku na Bottovej a tam vyckali na svoj spoj.
Ohľadne L8 a 24 som už vysvetlenie dostal, ja som si tie smery pomýlil. O tram zastávkach Na Knížecí viem a je to len dôkaz toho, že Anděl a Na Knížecí sú dva prestupné uzly v tesnej blízkosti.
Sarko
2) Na tieto vzťahy si sa pýtal, preto som ich uviedol. Netýka sa to len vzťahu Fejova-Bottova, ale aj ostatných. Nezmysel sa dá vyriešiť zmenou stanovíšť a bez potreby presmerovania linkového vedenia. Vždy sa aj riešila najprv otázka linkového vedenia a až v druhom rade otázka zastavovania na N.O.
3) Nie je to celkom pravda. Mohol by si rozobrať, aké boli dôvody nahrádzania spojov SAD za spoje z DPMK. Scestné je už pokračovanie L28 cez Jazero a neukončenie na OC Važec, ako to bolo kedysi.
4) Linky MHD sú linkami DPMK bez rozdielu a nevidím najmenší dôvod, prečo by sa mali rozlišovať a zastavovať na bočných uliciach. Stanovištia na Bottovej slúžili ako konečná výstupná a východzia nástupná zastávka. Dnes tam nie je konečná žiadnej linky a preto je zbytočná. K L33 - tá navrhovaná trasa ma celkom pobavila, už vidím tých turistov, ako sa zdráhajú nastúpiť na autobus s cieľovou zastávkou KREMATÓRIUM
6) Čo k tomu dodať, nemáš ani najmenší záujem pripustiť čo len jediný argument. V Tvojom prípade som ochotný akceptovať sťaženie prechodu cez Hlavnú a prechod pre chodcov na Rooseveltovej.