Reply on: Axel #29808:
je to otázka €€, DP bol oslovený takou ponukou (nezávislé vypracovanie+prieskumy), ale nič sa nerealizovalo. Dá sa samozrejme aj bez toho, závisí na tvorcovi LV ako správne odhadne a zostaví LV a prípadne upraviť po zavedení. škoda je, že pôvodný návrh sa "odbornými pripomienkami" zo strany expertov z MČ+mesto takto rozbije až možno stratí pôvodný zámer. K expresom, ako už bolo povedané, si myslím že nemajú zmysel vôbec.
Axel
S tou druhou castou tvojho prispevku mozem na 10000% suhlasit. Ale bohuzial situacia je taka aka je a bavime sa o sucasnom stave.
Existuje nakladova studia rekonstrukcie trate VSS-Vazec, aby sa tam dalo normalne jazdit? Ja osobne by som sa velmi rad dozil toho, ze ta elektricka bude rychla a aj mnou preferovana. Ale v dnesnom stave je proste na mnohych usekoch, kde si mozem vybrat, casovo nevyhodna.
Preferencia ED je samostatna kapitola, spieva sa o nej desatrocia a kolko mame ED preferovanych krizovatiek? Tu pri Carrefoure?
Zastavky na znamenie na J.Triede su IMHO realne, ale podari sa to aj presadit? 2 mesiace tu mame dopytove otvaranie dveri a substrat ho nevie pouzivat, nechcem vidiet ten bordel v TV Nasa, ked babickam pri cintorine elektricka nezastavi, lebo bude na znamenie...
Rovnako je nutne riesit preferencie ED na Tr.SNP, ved ked mam ist z Moldavskej (SOU dopravne) k novej nemocnici, som tam pesi krizom skor ako elektricka. To uz o niecom svedci. Rovnako ako ked mam ist z NO a NMM - pojdem 2kou, peso alebo trolejom? B a C je spravne, pouzit elektricku je bohuzial zvrhlost, kedze viac stoji na semaforoch ako jazdi.