Reply on: Dopravák #2603:
A bol si už medzi Rómami na Luníku IX? '-)
Len neobhajuj cédečkárov-haraburdárov, pretože prevádzka MHD v meste je nebezpečnejšia a viac pozornosti si vyžadujúca, než prevádzka SAD. To, že je v meste dovolená rýchlosť 60 km/h ešte neznamená, že sa aj dodržiava. Mnohí chodia po meste ako po diaľnici. Čo sa týka slnka, chcel si povedať slnko svietiace do prostismeru (do očí), nie? A predstav si, že takto úžasne Ti do očí zablikajú CD z 1020 (ako mne pred pár dňami), na pár sekúnd Ťa oslepí a za ten čas môžeš dajme tomu hravo zmasakrovať pár ľudí prebiehajúcich cez cestu.

Sarko
Nuž ono to nie je podbitím, ale akýmsi nešťastným riešením mierného "esíčka", ako obchádzky električkového ostrovčeka. Mali by to v tom úseku opraviť a trať dorovnať. Na rekonštuovanej časti to ide pekne a rýchlo. Výhybka DT je stavaná na 50 km/h proti hrotu a tam kde je žliabková koľaj PH37, je trať postavená na monolitnej doske (vrátane cestného priecestia, ktoré je prvé svojho druhu v KE). Priestor žliabkovej koľaje nebol zatrávnený z dôvodu sledovania dynamických vlastností v uvedenom úseku. Sleduje sa zvetrávanie, uvoľňovanie skrutiek, prípadné praskanie dosky a pod. Úsek s použitím vignolovej koľajnice S49 sa zasypávať nebude a zvršok zostane štandardne otvorený. Nie je to v centre mesta, takže zatrávnenie nemá zmysel, naopak, trať je veľmi ľahko a lacno opravovateľná. Trať je pritom nehlučná, ak je vycentrovaná a spoje sú zvarované termitom.