Reply on: PotPalo #4722:
Fungovať by to malo tak, že chodec by mal mať po prepnutí na červenú dostatok času prejsť až na druhú stranu. Ale to nikto nevie, či to tak naozaj je, ani chodec ani čakajúcich vodič.Prerušenie priechodu zase naznačuje opak, že vyprázdňovací čas je iba do stredu.
Od Teamu Сралло nemôžeš čakať nič iné, ako stavby v rozpore s normami a zdravým rozumom.
Ak je svetelná signalizácia v prevádzke 24/7, tak stredový ostrovček naopak znižuje bezpečnosť, lebo v prípade, že chodec dobieha až po naskočení zelenej (čoby samozrejme nemal), tak vďaka ostrovčeku sa do kolízie s autom vo vzdialenejšom smere dostane s väčšou pravdepodobnosťou, ako keby nebol pruh posunutý k okraju cesty. Na to ale mentálne poslabší revolucionár nemá šancu prísť.
bobitwo