https://youtu.be/-eOIVwWsQRc?t=15
24 sekúnd "voľna", potom červená a 12 sekúnd vyprázdňovací čas než sa začnú spúšťať závory. Ani v Nemecku nie je zákonom stanovený minimálny čas "voľna" pre cestnú dopravu, ale zároveň nemajú systém tak debilne spravený, že šranky idú hore, ostane svietiť červená a zasa začnú ísť dolu. Ak také video nájdete, dajte link. Ja mám odsledované, že ak raz idú šranky hore, tak sa musí zopakovať celý cyklus spúšťania vrátane vyprázdňovacieho času priecestia, aj keby sa červená rozsvietila hoci len sekundu po tom, čo sa šranky dvihli. Asi preto nie je internet plný videí z nemecka alebo rakúska (na rozdiel od ex. ČSSR), ako sa autá a kamióny ocitnú tuposťou vodičov "zaseknutí" medzi šrankami. Len u nás (CZ, SK, PL a možno aj HU) máme taký debilný systém, ktorý dvihne rampy na dve-tri sekundy a hneď ich začne spúšťať dolu. Síce svieti celý čas červená, ale točvolanti sú blbci. A systém musí byť blbuvzdorný. Že to dokázali inde vyriešiť tak, že šranky ostanú po celý čas dolu (kľudne aj 3 minúty), než príde vlak z opačnej strany? To sa ignoruje, lebo nikomu sa nechce meniť to, čo predsa vždy tak fungovalo. A ešte to budú obhajovať, že to je lepšie! Nehľadajte za tým racionalitu, to je modrogumná zadubenosť.
Kým si nepriznáme, že to je u nás nahovno, resp. kým si to nepriznajú tí, ktorí o tom rozhodujú, tak to bude ako keď Šukaj Colštok príde k nehode, pri ktorej bola vypnutá signalizácia priecestia a vlak tam prešiel cez autobus (a zahučali tam ľudia) a povie s plnou vážnosťou do kamier že všetko fungovalo tak, ako má. To je prosím ukážka uvažovania, ktoré presne vytvára situácie vedúce k "uviaznutym" vozidlám medzi šrankami. Však všetko funguje tak, ako má. Vodič auta spravil chybu. Nie, nezmeníme systém, aby sa to nestávalo. Vodiči nemajú jazdiť na červenú. A ak budú, tak sa budú nehody opakovať.
24 sekúnd "voľna", potom červená a 12 sekúnd vyprázdňovací čas než sa začnú spúšťať závory. Ani v Nemecku nie je zákonom stanovený minimálny čas "voľna" pre cestnú dopravu, ale zároveň nemajú systém tak debilne spravený, že šranky idú hore, ostane svietiť červená a zasa začnú ísť dolu. Ak také video nájdete, dajte link. Ja mám odsledované, že ak raz idú šranky hore, tak sa musí zopakovať celý cyklus spúšťania vrátane vyprázdňovacieho času priecestia, aj keby sa červená rozsvietila hoci len sekundu po tom, čo sa šranky dvihli. Asi preto nie je internet plný videí z nemecka alebo rakúska (na rozdiel od ex. ČSSR), ako sa autá a kamióny ocitnú tuposťou vodičov "zaseknutí" medzi šrankami. Len u nás (CZ, SK, PL a možno aj HU) máme taký debilný systém, ktorý dvihne rampy na dve-tri sekundy a hneď ich začne spúšťať dolu. Síce svieti celý čas červená, ale točvolanti sú blbci. A systém musí byť blbuvzdorný. Že to dokázali inde vyriešiť tak, že šranky ostanú po celý čas dolu (kľudne aj 3 minúty), než príde vlak z opačnej strany? To sa ignoruje, lebo nikomu sa nechce meniť to, čo predsa vždy tak fungovalo. A ešte to budú obhajovať, že to je lepšie! Nehľadajte za tým racionalitu, to je modrogumná zadubenosť.
Kým si nepriznáme, že to je u nás nahovno, resp. kým si to nepriznajú tí, ktorí o tom rozhodujú, tak to bude ako keď Šukaj Colštok príde k nehode, pri ktorej bola vypnutá signalizácia priecestia a vlak tam prešiel cez autobus (a zahučali tam ľudia) a povie s plnou vážnosťou do kamier že všetko fungovalo tak, ako má. To je prosím ukážka uvažovania, ktoré presne vytvára situácie vedúce k "uviaznutym" vozidlám medzi šrankami. Však všetko funguje tak, ako má. Vodič auta spravil chybu. Nie, nezmeníme systém, aby sa to nestávalo. Vodiči nemajú jazdiť na červenú. A ak budú, tak sa budú nehody opakovať.
bobitwo