Zákon neprikazuje mať súkromný pozemok oplotený. Pokiaľ zo zaparkovaných vozidiel nevytekajú prevádzkové kvapaliny, nemá sa mesto starať, že tam parkujú, je to súkromný majetok a sú mimo komunikácie a neblokokujú premávku.
Ten štrkom vysypaný pľac pred domom nie je pozemnou komunikáciou, teda mesto nemá pravdu v tom, že by mal požiadať o vyznačenie parkovacieho miesta (pravdepodobne za patričné výpalné). Na druhej strane si môže kúpiť značku pre vyhradené parkovanie a nainštalovať ju tam, pretože na vlastnom pozemku nepotrebuje súhlas mesta a dokonca ani KDI.
Je to možné, z tejto zastávky to bolo na konečnú Dlhé Diely cca 350 m (podľa waze) alebo 5 min. pešo. Nikdy som danú linku nevyužil, takže neviem, kde bola predošlá zastávka.
Čo je to Dopravná nostalgia? Ja som sa teraz vrátil z Rail Business Days a karty brali všade. Inak je ale ČR v tomto dosť zabrzdená.
Mmch., minulý víkend v Trenčíne na Kukanovej desine ma pobavil nejaký Ossi, cca. 160 cm, celý v maskáčoch a silný hlas, asi sympatizant AfD, ktorý v krčme vykrikoval, že sú povinní prijímať platby QR kódmi, že si to vopred naštudoval. Lenže podstata problému zjavne spočívala v tom, že všetkým tie QR kódy fungovali, len jemu nie.
Kedy budeme mať autonómne tramvaje v Bratislave? V depe a potom aj na bežných linkách v uliciach mesta? Budú skôr ako autonómne autobusy (min. dĺžka 12 metrov, žiadne pidivozítka)?
Môže byť, hlavne ak tam bola električka a zastávka Jurigovo nám.
Nedalo by sa ale použiť aj staré mapy MHD? Sú tam zastávky vyznačené tak aspoň na +- odhad ich polohy. Napríklad Liscie údolie tam vyzerá, že bolo hneď za križovatkou Liscieho údolia a Pod rovnicami.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
bobitwo