Reply on: bobitwo #3990:
skus docitat prispevok na ktory reagujes s porozumenim, v jeho druhej polovici mas nacrtnute aj +- pouzitelne riesenie (a nie prehanat pasazierov ako zdute kozy hore-dole...)(a nikde v tom prispevku som nevidel nic o 60tich nastupistiach pre 60 liniek)
bobitwo
Vlastníkom stanice je momentálne HB Reavis a nie Slovak Lines, ten ju má len v správe. Len pre upresnenie, keď hovorím o vlastníkovi stanice. Ja to 332/2023 nespochybňujem. Ale prosím, ukáž mi, kde vlastník stanice to porušuje. Pokiaľ viem, tak nikde. Ale stále len počúvam výhovorky od VUC že sú drahý (VUC sama priznala, že čakali, že vstup bude stáť na úrovni okolo 2-3€), že sa znižuje kapacita, pritom je stále dostatočná aj s rezervou pre to, čo požaduje VUC. Prečo sa stále teda rieši Slovak Lines, že on je ten zlý?
Ak chcela mať VUC pod kontrolou autobusovú stanicu, tak si ju mala sama postaviť. Alebo sa mala dohodnúť, že HB Reavis (ako vlastníkom Slovak Lines), že po postavení stanice ju VUC odkúpi (keď nemali peniaze na stavbu, tak asi ťažko to bude VUC kupovať), alebo mala byť dohoda, že v rámci poplatkov za rozvoj, čo išli teraz neviem, či Magistrátu, alebo mestskej časti, tak poplatok sa mohol "odpustiť" a oň by sa znížila cena samotnej stanice, za ktorú by ju odkúpil Magistrát/mestská časť a za tú istú cenu by to kúpila VUC od nich. Samozrejme VUC mohla aj participovať na stavbe samotnej stanice, ako finančne, tak aj projekčne a tým pádom mohla ovplyvniť ako by to vyzeralo a potom to odkúpiť. Možností bolo viac ako dosť. Ale dopadlo to klasicky slovensky, keď samospráva, či štát nič nespravia, ale keď sa im to nepáči, tak to kritizujú a kydajú.
Edit:
Niekto tu dal ako príklad autobusovú stanicu v Banskej Bystrici.
pôdorys: https://dpbb.sk/storage/app/media/Autobusova%20Stanica/2022-05-26%2008_26_32-Window.png
cenník:
http://www.dpmbb.eu/documents/dpp_asbb.pdf
Mimochodom, tam sa platí 10€ za vstup autobusu, sú drahší ako Slovak Lines.
Pôvodná autobusová stanica