Reply on: gejza #1816:
Nic v zlom ale citujem DD z tvojho prispevku:"Nastupujúci progresivistický režim ovládol takmer všetky médiá. A prostredníctvom nich, prípadne širších kampaní, sa potom pokúša diktovať pravidlá hry, ktoré zo „strán“ a zvyšku voličov robia naprogramovaný komparz.
Prejavuje sa to tak, že konzervatívne a národné strany majú mlčať, korigovať svoj program a zapadať do „generálnej línie“. Inak budú vyhlásené za toxické. A hlavné slovo by mali mať progresívni aktivisti, resp. ich strany a ich médiá, zamerané na ich menšiny."
Takze:
1. Ziadny progresivisticky rezim neexistuje. Iba drviva vacsina ludi chape ze zastrelit dvoch ludi pre ich orientaciu je chore na hlavu a tento utok umoznil tento rezim koketujuci s katolibanizmom neschopny potlacit extremizmus.
2. Cela ta stat je napisana, ze ani konspiracne hlavne spravy by to nenapisali lepsie.
Za mna je DD prave prikladom ako sa moze clovek nenapadnymi krokmi coraz viac radikalizovat. A veruze on k tomu smeruje.

rosomak44
Vždy sme na školách mali rôznych ľudí, veriacich aj neveriacich. Nikdy sa ale nestalo, že by tí skutočne veriaci (nie takí, že idem dvakrát do roka na omšu a na birmovku aby babka nepovedala, prípadne si to napíšem do sčítacieho hárku), ale tí, na ktorých živote to bolo vidno, niekomu nadávali do bu...ntov a podobne. U tých, čo najviac nadávali na cirkev, to bolo naopak na dennom poriadku...
Netvrdím, že je to všade tak, ale u nás bolo.
Ešte k médiám - ani ja si nemyslím, že by boli priamo ovládané nejakou ideológiou. Čo v nich ale je určite, je veľké zjednodušovanie. Samozrejme, aj o škandáloch (napr.duchovných) treba primerane informovať, ale zmienky o desiatkach obetavých kňazov v nemocniciach za pandémie alebo aj pomáhajúcich Ukrajincom nie sú až také časté. Prečo? Nie pre ideológiu, ale preto, že jedno predáva (senzácia, materiál na "kopnutie si" a ventiláciu vlastných problémov...) a druhé nie. Médiá sa prosto správajú biznisovo, či si to pripustíme, alebo nie. Keby predávalo byť úžasne za cirkev a prehliadať jej akékoľvek nedostatky, robili by tak, tým som si istý.