Reply on: S499.1023 #4730:
Čo ja viem, tak keď sa otáčal kolenom dopredu, tak som sa pýtal Kremienka, či lišty výrazne mimo os otočného čapu nebudú problém a on mi na to povedal, že pokiaľ sú je posunuté medzi podvozky, tak to problém nebude. Problém by bol, keby boli posunuté smerom k čelu. 7085 má už tiež 10 rokov otočený polpantograf kolenom dopredu a lišty sú asi meter za otočným čapom, smerom ku kĺbu.
upravovač fotiek
Tak to by som teda rád vedel, do ktorého strešného vetráku kvapká uhlíkový bordel. 2. vetrák je otočený tak, že do neho bordel nepôjde (navyše by to bol rovnaký problém aj pri opačnej orientácii polpantografu, resp. aj s klasickým pantografom). A predný vetrák je hneď za búdou vodiča a tak dokonca ďalej od líšt zberača, keď je ten otočený kolenom dopredu. Ak by bol argument, že bordel steká po ramene a kvapká z kolena polpantografu (keď je otočený dopredu), tak sa mi to tiež nezdá, lebo vetrák je ak tak o dosť ďalej vpredu, navyše sa otvára smerom dopredu (náporovo "nasáva").