Reply on: tom_sk #4656:
Ja som za to, aby sa TIOPy budovali, ale nerobím si ilúziu, že odľahčia MHD. Neodľahčia. Železničné trate sú už dnes na hrane kapacity. Prínos TIOPov bude pre cestujúcich z regiónu, aby sa nemuseli trepať až na HLST a potom MHD ďalej, čiastočne aj proti smeru, z ktorého prišli. Budú môcť prestúpiť skôr na trase a hlavne pohodlne a rýchlo (žiadne vzdialené pešie presuny stovky metrov na zastávku). Tým sa úplne neguje akékoľvek odľahčenie MHD, lebo cestujúci, ktorí začnú "v rámci MHD" využívať vlak, budú nahradení cestujúcimi, ktorý z toho vlaku v TIOPe do spojov MHD prestúpia. Skôr sa obávam, že TIOPy spoje MHD ešte viacej zaťažia, lebo vzniknú spojenia, ktoré dnes formou VHD nie sú atraktívne (zachádzky, chýbajúce presutpy).
upravovač fotiek