Možno niekto chce názov? Máte tam realisticku 14tr a ešte kopu Tbusov, čo majú dobrý zvuk a t.d. Kludne poviem čo to je za simulator. Btw, funguje tam aj volant.
Ja nemám také štatistiky. Subjektívne považujem čadič za šmykľavejší.
Ale ak ťa zaujímajú informácie o nehodovosti, tak najlepšie sa ísť asi spýtať do prevádzky "PIZZA PASTA KEBAB", ktorá je na pravej strane Hurbanovho námestia v smere k Manderláku.
Máš štatistiku, koľko nehôd bolo na Hurbanovom námestí ako dôsledok šmykľavého povrchu, resp. koľko cyklistov sa tam kvôli tomu povrchu vykýblilo na zem?
Čadič by som ja nedával, podľa mňa je zo všetkých možných povrchov najšmykľavejší, predlžuje brzdnú dráhu, zvlášť dolu kopcom, obzvlášť za mokra, nebezpečný pre cyklistov.
Na Hurbanovom by podľa mňa bol tiež lepší asfalt okrem trate. Lepšie by sa naňho namaľovalo vodorovné značenie, aby bolo jasné, kto tam má dávať prednosť komu.
MIB si vymysli dalsi dizajn manual, ktory nikto nebude dodrziavat. Starosta Lamaca (zastupca ci aku vysoku poziciu v teame vallo ma) sa napriklad chvalil, ze stary zhnity hranaty socialisticky smetiak na zastavke premalovali do novych farieb ignorujuc:
- podla manualu sa mal nahradit inym, s inym dizajnom
- nedodrzali minimalnu vzdialenost od cesty
- nedodrzali minimalnu sirku chodnika medzi kosom a cestou
- nedodrzali umiestnenie kosa podla manualu
Ale hlavne, ze mame manual, ktory rovnako upravuje ulice a ako maju vyzerat (ako v pripade Nam. SNP), minuli sa desat tisice na manual a stovky tisic na platy ludi (ak nie miliony), a jedno z hlavnych namesti v Bratislave prosto za velke peniaze nechaju +- ako to bolo...
Vyzera to, ze titul "Asfaltovic" chcu zobrat Nesrovnalovi...
Podľa mňa čierny asfalt hladký ako diamant s aplikáciou ultra kontrastného VDZ do centra s minimálnym pohybom áut nepatrí. Ale nechám túto problematiku na MIB, tam vedia lepšie.
Miesto toho, aby pokračoval tento povrch, tvorený čadičovými kockami ukladanými do formy vejáru, sa tam asfalt nahradil asfaltom. To sa ináč ako fail nazvať nedá.
Poloha zastávok tiež fail. Prestup medzi 1 a 3 ostane oničom.
Nerozumiem celkom tej svätej vojne proti asfaltu. Na miestach, kde jazdia autá, je to predsa najtichší povrch, tak premávka po asfalte pôsobí najmenej rušivo. Do podzemnej garáže za poštou budú vždy chodiť autá, rovnako aj do garáži Od Dunaj & ďalších.
Zmena v polohe zastávok je samozrejme fail.
Tiež sa mi zdá divné, že je už dlho veľká časť pri McDonald's ohradená a rozbitá aj keď sa tam nič nedeje. Takže sa pozastavujem nad tým, ako ten celý projekt manažujú.
Toto je inak dobrá otázka. Minule som išiel po obnovenej Poštovej a prisahám, že som sa pristihol pri otázke, že či to predtým bolo nejaké radikálne iné.
Ale zase aby sme tu nemúdrosráčili, rozkopávka mohla mať aj účel rekonštrukcie inžinierskych sietí.
Zákon neprikazuje mať súkromný pozemok oplotený. Pokiaľ zo zaparkovaných vozidiel nevytekajú prevádzkové kvapaliny, nemá sa mesto starať, že tam parkujú, je to súkromný majetok a sú mimo komunikácie a neblokokujú premávku.
Ten štrkom vysypaný pľac pred domom nie je pozemnou komunikáciou, teda mesto nemá pravdu v tom, že by mal požiadať o vyznačenie parkovacieho miesta (pravdepodobne za patričné výpalné). Na druhej strane si môže kúpiť značku pre vyhradené parkovanie a nainštalovať ju tam, pretože na vlastnom pozemku nepotrebuje súhlas mesta a dokonca ani KDI.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Brancibetar