Reply on: gejza #2235:
Ak niekto kupuje nehnuteľnosť, tak to má priamo v nadpise zmluvy o aký typ nehnuteľnosti sa jedná. Problém je, že asi málokoho napadlo, že šmejdi budú pri vydávaní parkovacích kariet posudzovať jeho domácnosť. Mohlo to byť samozrejme aj horšie, ešte mohli chcieť na magistráte chodiť kontrolovať, či má žiadateľ doma povysávané a umyté okná.
) akciovky založenej nemeckým štátom je same shit ako SAD š. p., tak ďalšia nebata nemá zmysel.

Viko
Arriva nie je štátna firma. V strešnej Arrive Slovakia nemá štát nič, v AMS má takisto presne 0 percent, v Arrive Nitra má cca tretinu akcií bez akejkoľvek možnosti rozhodovať - čiže firma sa správa ako súkromná, akurát jej na to stačilo menej kapitálu.
Monopol si na seba ušila samospráva, keď nerozdelila súťaženie oblsuhy na menšie oblasti. Štát ju k tomu nijako nenútil ani nepovzbudzoval, dokonca v údajnom "monopole" existuje dostatok dopravcov, ktorí vzhľadom na koniec turistickej sezóny majú kapacity subdodávkami nahradiť výpadok. Len to by nemohli sedieť na krajoch lenivé štruktúry, ktoré kedysi kdesi počuli, že trh všetko vyrieši, a teda nemusia vymáhať ani nimi samotnými nastavené pravidlá.
Čiže bojuješ proti vyfabrikovanému nepriateľovi, gratulujem.