Reply on: not.my.god #1896:
To, že Sobianin sa moc nevyjadruje o vojne na Ukrajine neznamená že ju nepodporuje. Čo som si ja o ňom pozisťoval tak práveže je v tej lige Jednotného Ruska, a jedna z vplyvných osôb. A primátorom sa stal v 2010 tak, že súčasný predseda Jednotného Ruska Medvedev (vtedy prezident) odvolal Lužkova a dal návrh Moskovskej mestskej dume, aby sa novým primátorom stal Sobianin a tá duma za neho zahlasovala samozrejme. A jasné že si môžu dovoliť elektrobusy keď je v Rusku silná centralizácia a Moskva má rozpočet väčší ako Londýn, skoro ako New York. Ale vidiek a ostatné regióny sú na tom opačne. Tam to nie je ako v Maďarsku, kde aj napriek ústavnej väčšine v parlamente Fidesz-KDNP je primátorom Budapešti opozičný Karácsony. Keby Sobianin nebol provládne orientovaný tak by s obrovskou pravdepodobnosťou nebol primátorom. Tam skutočného kandidáta opozície Navaľného odmietli úrady a momentálne je vo väzení. Prvý Kanál, NTV a Rossiju 1 nekukám.
not.my.god
Inak čo píšeš o tom nezasahovaní pri tom, keď sa na niekom pácha zlo, tak tvrdiť, že to prišlo z Ruska je blbosť najhrubšieho zrna. Tento mor nevšímavosti a egoizmu zachvátil celý svet - hlava dole, prípadne do mobilu a nevšímam si, lebo sa nechcem namočiť. Bývalá žila v Londýne 14 rokov a povedala, že tam zažila X razy to, že v duchu kultúry "každý si hľadí svojho a do nikoho sa nestará". Takže videla ako na ulici ležal človek hodiny a po neviem ako dlhom čase až k nemu prišla polícia a riešila to. Ide to proste s ľudstvom z kopca ale že totálne. A keď pozrieš na každý jeden mladší a mladší ročník, tak je to horšie. Stojím v MHD a pozerám na ľudí ako vyzerajú, ako sa tvária a všetci skoro tak bezducho a hlavne do mobilov, celý ich život sa akoby zmestil do tej krabičky čo má v sebe virtuálny svet.