Reply on: slovak2018 #56236:
Úplne súhlasím a naozaj tie dva schody v 15Trke nikomu nič nespravia. Naozaj by bolo dobré s touto oblasťou dačo robiť aby tá 15Trka mohla robiť aspoň tie niektoré ranné spoje na 3 a aj z vlastnej skúsenosti z pred niekoľkých rokov boli tie spoje na 3 plné, síce som chodil L6 ale vždy som na Novom Kališti videl ako idú za sebou dve plné 30Trky na 3.A čo sa týka dvojdverákov tak zastávam názor že takéto vozy by ideálne na MHD jazdiť nemali a už vôbec nie na nosných linkách a dokonca nedávno sa jeden z nich objavil aj na 21,22 a 23 a kultúra cestovania strašná a na L1 a L6 ešte horšie

PIT
A teória pár ráz za deň linka odvšadiaľ všade (a nikdy nikam) je práve jedným z dôvodov existujúceho nevhodného stavu.
Chlapi, prestaňte blázniť. Skutočnosť, že niekto sa ide raz za mesiac niekam pozrieť neznamená, že treba vymýšľať linku s hodinovým víkendovým intervalom. Ľudia majú takéto nezmyselné predstavy nielen v MHD, ale aj v regionálnej a diaľkovej doprave a žiaľ napriek ich podpore a vyjadreniam, že by bolo dobré, keby jazdilo, ale reálne to nepoužijú častejšie ako za mesiace, či roky, to im už nevadí. Lenže takéto spoje potom treba platiť každý deň x-krát a fakt je otázne, či sú ľudia tak finančne negramotní, že nie sú schopní pochopiť, že už na súčasný stav nie sú peniaze a je nepochopiteľné, odkiaľ si predstavujú, že sa takéto naivné sny majú financovať.
Samozrejme, že v BB i v kraji dochádza k množstvu nesprávnych a nekompetentných rozhodnutí za desiatky rokov od ľudí, čo absolútne nemajú primerané znalosti a vzťah k doprave (žiaľ trend je zhoršujúci sa), čoho dôkazom je aj vyslovene amatérsky prístup k tvorbe IDS, kde sa zatiaľ urobili prevažne len extrémne škody. Použiteľná doprava je však komplex fungujúcich vzájomne sa vyžadujúcich opatrení, ktoré tu však stále absentujú a zakaždým ten chýbajúci prvok neguje aj prípadné správne opatrenia.
Toto nemôže byť, že sa nudím doma cez víkend, tak si začnem kresliť linky hore-dole hocijako po meste, len aby pekne čiarky na mape vyzerali...