Co sa tyka poklesu cestujucich na vikendovych spojoch, to sa nedivim pri 28 minutovom intervale. Z Uhliska na Gymnazium som to zvladol za 30-40 minut peso a to je skoro cela trasa linky 1. Ist niecim inym a potom prestupit na nieco ine neprichadza vzhladom na tarif do uvahy.
Myslim ze cez vikendy a vecer by sa mali zaviest ine linky, ktore by povedzme viac zachadzali, bolo by ich menej ale chodili by castejsie, ne***at cez vikendy primestke linky do MHD (teda nepouzivat ich na obsluhu Mladeznickej), zabezpecit prestupy medzi linkami, nech sa tie busy cakaju na prestupoch. A zaroven nech tie listky su aspon cez vikendy prestupne aspon do 3/4 hodiny.
Uz som raz vymyslal siet vikendovych liniek, ale potom som sa na to vysral. Problem su tykadla, so zachadzanim to nemaju tak jednoduche a vo vychodnej casti mesta chybaju droty.
Myslim ze cez vikendy a vecer by sa mali zaviest ine linky, ktore by povedzme viac zachadzali, bolo by ich menej ale chodili by castejsie, ne***at cez vikendy primestke linky do MHD (teda nepouzivat ich na obsluhu Mladeznickej), zabezpecit prestupy medzi linkami, nech sa tie busy cakaju na prestupoch. A zaroven nech tie listky su aspon cez vikendy prestupne aspon do 3/4 hodiny.
Uz som raz vymyslal siet vikendovych liniek, ale potom som sa na to vysral. Problem su tykadla, so zachadzanim to nemaju tak jednoduche a vo vychodnej casti mesta chybaju droty.
). Momentalne je priliv a odliv vodicov vyrovnany.
Kami
Tu mapu som uz niekde videl
Podjazd pri stanici uzavreli aj ked som bol ja v BB (par dni na to) a smerom od Brezna niekto odsunul zavoru. Autobus presiel, Octavia radsej vycuvala. Ale vtedy by sa asi neutopilo ani Tico.
Co sa tyka trasy Usvit - Internatna, lacnejsie ako zavedenie linky 4 by bolo cestovanie zadarmo po prestupe na Kyjevskom - pre dochodcov. Inak ti dochodcovia platia 3 krat. Najprv 4 Sk pri nastupeni do trolejbusu (napr. na Internatnej Astra), 4 Sk za platenie najmu v hotovosti a opat cestovne. Jeden inkasny prikaz by ich vysiel lacnejsie.
Pri casovych listkoch su najvacsimi cestovatelmi dochodcovia. Jedna dochodkyna mi opisovala cestu do mesta na nakup a potom k tetke. Kym sa dostala domov vystriedala 12 spojov!