Mat3j: Ty budeš asi nejaký srandovný človek - vtipálek
Že vraj kam sa hrabe 85 tisícová-Bystrica s dvoma NP busmi na 440-tisícovú Bratislavu so štyri NP vozidlami
Toto si hádam ani vážne myslieť nemohol.
Ďalší super vtip, že vraj tie a tie mestá takmer nič iné ako Karosy nemajú? A to Ti nenapadlo, že je to možno úmysel? Že unifikácia vozidlového parku znižuje prevádzkové náklady? A vôbec - viezol si sa nejakou prešovskou Karosou? Viezol si sa nejakou žilinskou Karosou? Viezol si sa nejakou bystrickou Karosou? Ak by sa bol viezol, vedel by si, že sa s bratislavskou nemôže ani porovnať! A odkedy vlastne sa kvalita vozidlového parku posudzuje podľa pestrosti typov?
Ako Ti už bolo vysvetlené, s výnimkou Trenčína, Trnavy a Žiliny má už každé krajské mesto v prevádzke nízkopodlažné autobusy. Takže tie bratislavské Ikarusy fakt žiadne terno nebudú. Okrem toho, v tých mestách, kde sa NP busy vyskytujú sú pravidelne vypravované na určité linky alebo vopred dohodnuté spoje. Toto sa vo svete nazýva garantovanou dopravou, takže cestujúci na vozíku vždy vie, kedy ten nízkopodlažák príde. A povedzže, na ktorýchžeto ktorých linkách sa pravidelne s garantovanými spojmi vyznačenými v cestovnom poriadku alebo inak verejnosti oznámenými spojmi jazdia bratislavské Ikarusy 412? Na žiadnych - človek odkázaný na vozík sa v BA okrem pár účelových spojov nedostane MHD-čkou nikam. V BB, PO a KE áno.
Čo sa týka Ikarusov 280, len vidieť aký máš prehľad. Žilina - ani jeden kus, Prešov a Bystrica - už len okrajové nasadenie. Naopak, v Košiciach sa to starými Ikarusmi len tak hemží, a Ty ich postavíš pred Bystricu.
A samotný rebrík v súťaži o najlepší vozidlový park? Bratislava a Košice na vrchole? To mi fakt vyráža dych. Košice ja osobne nazývam najdynamickejšie sa obnovujúcim vozidlovým parkom, ale na prvé, či druhé alebo aspoň tretie miesto by som sa ich neodvážil umiestniť. A Bratislava? Za posledných 5 rokov autobusový park obnovený pár Sormi....
Už končím, lebo to nedopadne dobre...
Že vraj kam sa hrabe 85 tisícová-Bystrica s dvoma NP busmi na 440-tisícovú Bratislavu so štyri NP vozidlami
Toto si hádam ani vážne myslieť nemohol.Ďalší super vtip, že vraj tie a tie mestá takmer nič iné ako Karosy nemajú? A to Ti nenapadlo, že je to možno úmysel? Že unifikácia vozidlového parku znižuje prevádzkové náklady? A vôbec - viezol si sa nejakou prešovskou Karosou? Viezol si sa nejakou žilinskou Karosou? Viezol si sa nejakou bystrickou Karosou? Ak by sa bol viezol, vedel by si, že sa s bratislavskou nemôže ani porovnať! A odkedy vlastne sa kvalita vozidlového parku posudzuje podľa pestrosti typov?
Ako Ti už bolo vysvetlené, s výnimkou Trenčína, Trnavy a Žiliny má už každé krajské mesto v prevádzke nízkopodlažné autobusy. Takže tie bratislavské Ikarusy fakt žiadne terno nebudú. Okrem toho, v tých mestách, kde sa NP busy vyskytujú sú pravidelne vypravované na určité linky alebo vopred dohodnuté spoje. Toto sa vo svete nazýva garantovanou dopravou, takže cestujúci na vozíku vždy vie, kedy ten nízkopodlažák príde. A povedzže, na ktorýchžeto ktorých linkách sa pravidelne s garantovanými spojmi vyznačenými v cestovnom poriadku alebo inak verejnosti oznámenými spojmi jazdia bratislavské Ikarusy 412? Na žiadnych - človek odkázaný na vozík sa v BA okrem pár účelových spojov nedostane MHD-čkou nikam. V BB, PO a KE áno.
Čo sa týka Ikarusov 280, len vidieť aký máš prehľad. Žilina - ani jeden kus, Prešov a Bystrica - už len okrajové nasadenie. Naopak, v Košiciach sa to starými Ikarusmi len tak hemží, a Ty ich postavíš pred Bystricu.
A samotný rebrík v súťaži o najlepší vozidlový park? Bratislava a Košice na vrchole? To mi fakt vyráža dych. Košice ja osobne nazývam najdynamickejšie sa obnovujúcim vozidlovým parkom, ale na prvé, či druhé alebo aspoň tretie miesto by som sa ich neodvážil umiestniť. A Bratislava? Za posledných 5 rokov autobusový park obnovený pár Sormi....
Už končím, lebo to nedopadne dobre...
Tak si to este raz porovnaj vzhladomna pokrytie mesta, a pocet obyvatelov..
a ikarusy 280-
Kami
BB ma Citybysy.
Zalezi od kriterii.
- vek autobusov BB
- podiel v zivotnosti BB
- stav bez ohladu na vek PO
- podiel NP KE
- podiel I4x5 BA
Teraz som za 4 dni prejazdil 80 Sk tak mozem hodnotit stav K900. V nicom nezaostavaju za Ikacmi. Dokonca vodici neradi pustaju z ruk "stare dobre" LIAZy a do Cursorov sa nehrnu.