JOJKO: Mne absolutne nevadi ked ide spoj o nejaku tu minutku skor ( 2-3 minutky ), ani ho nemienim za to hlasit dispecerovi, ale len vtedy ked to nie je posledny, po pripade jediny spoj, ktory v danom okamihu na urcitom mieste ide - vid nocak 504 na ktory som sa stazoval. No a co sa tyka tych, co idu neskor, to ma nemoze vytocit v ziadnom pripade, pretoze neviem co sa mohlo na trase stat, kazdy vodic ide s tym tak ako mu to umozni dopravna situacia. Ja na dispecing telefonujem jedine v pripade, ked vidim, ze napr. nejde ani jedna elektricka, po pripade nie je ani jeden voz danej linky na konecnej a mali by tam byt 3, tak vtedy viem, ze sa deje nieco nepredvidane, nieco mimoriadne. Co sa tyka udavania vodicov, tak na dispecing som to nikdy nenahlasil, jedine formou tohoto fora som sa raz rozculil:
- na vodica 7807-08 na linke 12, ked privieral ludi do dveri
- a prave vcera na vodica tej 504
a to ci si uz precita niekto z vedenia alebo nie, ci sa to dotkne ( nejakym postihom ) toho vodica alebo nie to ma uz netrapi. Ale ak by sa to u tychto vodicov pravidelne opakovalo, tak potom pride na radu telefonat na dispecing. Viem, ze tuto stranku si pozeraju i vodici a verim ( mozno som velky optimista ), ze na to kolegov upozornia.
- na vodica 7807-08 na linke 12, ked privieral ludi do dveri
- a prave vcera na vodica tej 504
a to ci si uz precita niekto z vedenia alebo nie, ci sa to dotkne ( nejakym postihom ) toho vodica alebo nie to ma uz netrapi. Ale ak by sa to u tychto vodicov pravidelne opakovalo, tak potom pride na radu telefonat na dispecing. Viem, ze tuto stranku si pozeraju i vodici a verim ( mozno som velky optimista ), ze na to kolegov upozornia.

frenky
Alechandro>
ja to tvridm stale!!! Toto sa mi stalo na 20tke>
V DNV sme prisli na zastavku Pri tehelni, avsak pred nami akurat odchadzala 28 k Tehelni. Jedna pani chcela ist akurat na tu 28 , aby nemusela ist pesi domov. Velmi sa ponahlala domov. Tak sa jej vodic z tej 20tky spytal, ze ci xcela ist na tu 28cku. Ona povedala, ze ano, tak sme ju tam zobrali i ked sme nemali.
Stava sa taketo daco kazdy den???