Zo stvrtka doplnim:
#43980: - 3602 pred 15. h. docasne odisiel na plnicku z linky 23/1, preto ho nahradil ZV 3621
#43983: , #44001: - 7741-42 po 7. h. docasne vypadol na linke 12/6, neskor ho nahradil ZV 7715
Tester: Tu nehodu na Hodzovom nam. nemal klbovy trolik 6632, ale 203-6252 (stranka DPB), aj ja som osobne isiel okolo, mozem potvrdit, ze o klbak sa nejednalo ?
Nieco z piatka:
- 7085 o 6. h. docasne vypadol na linke 17/3, neskor ho nahradil ZV 7074
- 7064 okolo 10. h. vypadol na linke 3/2, neskor ho nahradil 7074, ale nedohradil,.....
- .....pretoze 7074 cca o 10.55 h. vypadol na linke (ZV 13/13) prave linka 3/2 pre poruchu vozidla za zastavkou Racianske myto smer Raca. Elektricka musela byt ODTLACENA do vozovne supravou z linky 5/2-7931-32. Zdrzanie odhadujem na 15-20 min (+/- par min.). Linku 13/13 neskor nahradil 7064 a linka 5/2 bola docasne nahradena ZV 7122
- ZV 7715 po 11. h. na linke 1/2, neskor ho nahradil 7759-60
- 2606 o 11.49 h. docasne odisiel do vozovne z linky 34/5, hned ho az do 16.30 h. (pretoze autobus este vypadol na Trnavskom myte pri vyjazde na linku - #43992 ) nahradil ZV 2801
- 7741-42 o 14.53 h. vypadol na linke 1/6, neskor ho nahradil ZV 7718 ( #43995 ) a napokon 7745-46
- 2515 od 15.51 h. docasne vypadol na linke 83/7 pre poruchu vozidla (odstaveny na konecnej Pri krizi), neskor ho nahradil ZV 2152
- 2516 o 18.21 h. odisiel do vozovne z linky 83/1, hned ho nahradil ZV 2801
- 2630 o 19.08 h. docasne odisiel na plnicku z linky 34/4
- 2606 o 19.38 h. docasne odisiel na plnicku z linky 34/5, nahradil ho ZV 2013
Vyprava podla poradia:
1: 7801-02, 7759-60n 7803-04, 7739-40, 7748-47, 7741-42, 7775-76, 7727-28, 7779-80, 7723-24
? ZV 7718 a 7745-46/oba 6
5: 7937-38, 7931-32, 7837-38, 7909-10, 7955-56, 7907-08, 7921-22, 7733-34, 7845-46, 7841-42, 7943-44, 7917-18, 7927-28
? M: ZV 7122/2
12: 7749-50, 7795-96, 7805-06, 7761-62, 7797-98, 7828-27
20: 1703, 1002, 1701, 1016, 1006, 1007, 1818
22: 1032, 1702, 1120, 1134, 1018, 1007
23: 3521, S 3512; R 3519; P 3634; 1818
26: 1818
34: 2939, 2827, 2320, 2630, 2606, S 2811, 2322, 2626
? M: ZV 2013, ZV 2801/oba 5
83: 2516, 2818, 2810, 2800, 2820, 2819, 2515, S N 2813, 2411, 2812, 2945, R 2402
? M: ZV 2152/7; ZV 2801/1
730/Pri krizi: 2801
382: 1111
Zo soboty:
- 7801-02 okolo 15.50 h. vypadol na linke 12/7, neskor ho nahradil ZV 7791 a napokon 7795-96
- 7907-08 okolo 20. h. vypadol na linke 5/8 (posledny odchod tejto linky z Dubravky o 20.58 h. nebol obsluzeny)
- 2810 od 20.51 h. vynechal prvu jazdu do Dubravky na vecernej linke 83/8, od zaciatku ho hradil ZV 2814
Podla poradia:
1 a 12: 7789-90, 7779-80, 7727-28, 7809-10, 7803-04, 7805-06, 7801-02, 7793-94, 7761-62, 7719-20
? M: ZV 7791 (len na linke 12/7) a 7795-96/7
5: 7921-22, 7931-32, 7933-34, 7904-03, 7941-42, 7935-36, 7937-38, 7907-08
20: 1006, 1007, 1128, 1032, 1817
23: 3530, 1817
26: 1817
83: 2826, 2800, 2819, 2820, 2816, 2513, 2801, VN 2810, 2812 2811
? M: ZV 2814/8
Prispeli: frenky a Yzerman22 ?
#43980: - 3602 pred 15. h. docasne odisiel na plnicku z linky 23/1, preto ho nahradil ZV 3621
#43983: , #44001: - 7741-42 po 7. h. docasne vypadol na linke 12/6, neskor ho nahradil ZV 7715
Tester: Tu nehodu na Hodzovom nam. nemal klbovy trolik 6632, ale 203-6252 (stranka DPB), aj ja som osobne isiel okolo, mozem potvrdit, ze o klbak sa nejednalo ?
Nieco z piatka:
- 7085 o 6. h. docasne vypadol na linke 17/3, neskor ho nahradil ZV 7074
- 7064 okolo 10. h. vypadol na linke 3/2, neskor ho nahradil 7074, ale nedohradil,.....
- .....pretoze 7074 cca o 10.55 h. vypadol na linke (ZV 13/13) prave linka 3/2 pre poruchu vozidla za zastavkou Racianske myto smer Raca. Elektricka musela byt ODTLACENA do vozovne supravou z linky 5/2-7931-32. Zdrzanie odhadujem na 15-20 min (+/- par min.). Linku 13/13 neskor nahradil 7064 a linka 5/2 bola docasne nahradena ZV 7122
- ZV 7715 po 11. h. na linke 1/2, neskor ho nahradil 7759-60
- 2606 o 11.49 h. docasne odisiel do vozovne z linky 34/5, hned ho az do 16.30 h. (pretoze autobus este vypadol na Trnavskom myte pri vyjazde na linku - #43992 ) nahradil ZV 2801
- 7741-42 o 14.53 h. vypadol na linke 1/6, neskor ho nahradil ZV 7718 ( #43995 ) a napokon 7745-46
- 2515 od 15.51 h. docasne vypadol na linke 83/7 pre poruchu vozidla (odstaveny na konecnej Pri krizi), neskor ho nahradil ZV 2152
- 2516 o 18.21 h. odisiel do vozovne z linky 83/1, hned ho nahradil ZV 2801
- 2630 o 19.08 h. docasne odisiel na plnicku z linky 34/4
- 2606 o 19.38 h. docasne odisiel na plnicku z linky 34/5, nahradil ho ZV 2013
Vyprava podla poradia:
1: 7801-02, 7759-60n 7803-04, 7739-40, 7748-47, 7741-42, 7775-76, 7727-28, 7779-80, 7723-24
? ZV 7718 a 7745-46/oba 6
5: 7937-38, 7931-32, 7837-38, 7909-10, 7955-56, 7907-08, 7921-22, 7733-34, 7845-46, 7841-42, 7943-44, 7917-18, 7927-28
? M: ZV 7122/2
12: 7749-50, 7795-96, 7805-06, 7761-62, 7797-98, 7828-27
20: 1703, 1002, 1701, 1016, 1006, 1007, 1818
22: 1032, 1702, 1120, 1134, 1018, 1007
23: 3521, S 3512; R 3519; P 3634; 1818
26: 1818
34: 2939, 2827, 2320, 2630, 2606, S 2811, 2322, 2626
? M: ZV 2013, ZV 2801/oba 5
83: 2516, 2818, 2810, 2800, 2820, 2819, 2515, S N 2813, 2411, 2812, 2945, R 2402
? M: ZV 2152/7; ZV 2801/1
730/Pri krizi: 2801
382: 1111
Zo soboty:
- 7801-02 okolo 15.50 h. vypadol na linke 12/7, neskor ho nahradil ZV 7791 a napokon 7795-96
- 7907-08 okolo 20. h. vypadol na linke 5/8 (posledny odchod tejto linky z Dubravky o 20.58 h. nebol obsluzeny)
- 2810 od 20.51 h. vynechal prvu jazdu do Dubravky na vecernej linke 83/8, od zaciatku ho hradil ZV 2814
Podla poradia:
1 a 12: 7789-90, 7779-80, 7727-28, 7809-10, 7803-04, 7805-06, 7801-02, 7793-94, 7761-62, 7719-20
? M: ZV 7791 (len na linke 12/7) a 7795-96/7
5: 7921-22, 7931-32, 7933-34, 7904-03, 7941-42, 7935-36, 7937-38, 7907-08
20: 1006, 1007, 1128, 1032, 1817
23: 3530, 1817
26: 1817
83: 2826, 2800, 2819, 2820, 2816, 2513, 2801, VN 2810, 2812 2811
? M: ZV 2814/8
Prispeli: frenky a Yzerman22 ?
Kedysi dost bezne - ked este neboli palubaky, tak na Sturovej vraj stal dispecer, a ked sla posledna 11-ka s velkym naskokom, tak ju poslal este raz dookola, aby cestujucim neusiel prestup
BMko
Linka 5 je dlha trasa z velkym poctom vyrovnavacich casov. Osobne stiham z dodrziavanim vsetkych predpisov tuto linku hravo zvladat v 0 tolerancii ale pristasti sa aj to minutove meskanie na konecnu.
Pri ceste z Dubravky do CMO ti staci ist povolenou max. rych. 50km/h a stihas krasne vsetky semafori, nakolko maju vsetky pevny signal. Meskanie moze akurat sposobit semafor na Molecovej, ale to meskanie sa v centre hravo dobehne, pokial je vodic znaly svetelnych signalov. Horsi je usek Marianska - Racianske myto. Pri neprejdeni tohto kritickeho useku v tolerancii max. meskanie minuta a pol. Vznika meskanie, ktore pri dodrzani vsetkych predpisov nie je smerom do race mozne uz dobehnut. Dalsi kriticky usek je od ZST Vinohrady - Novy zahon, kde sa strieda 15km/h z 20km/h. Meskanie vznikne pri jazde na cas 0 maximale 1min, co je zanedbatelne a da sa to stiahnut semaforom Pekna cesta, ktory sem tam aj uprednostni elektricku.
Smer dubravka a nam. l. stura : je asi nasledovny, z dodrzanim 50km/h a 25km/h na Zahumeniciach sa da na zastavku detvianska presne na cas. Len treba byt spravne a uvazlivo dravy v krizovatke Cachticka - Detvianska. Pokial vodic v useku Hybesova - heckova dodrzi 40km/h a 50km/h stiha prist na zastavku v case xx:40 - 45 sekunda, semafor na Heckovej naskakuje v casovej urovni neakych 50 -57 sekund, co je bohate casu na odbavenie cestujucich v zastavke. Pri dodrzani 50km/h a 30km/h pred Cernockeho a 50 po peknu sa da lavou zadnou stihat semafor. Dolezita je aj znalost svetelnej preferencie na ZST Vinohrady a vojdenia do zastavky v spravny moment, tak aby krizovatka zaznamenala pritomnost elektricky. Dalej to je vsetko o 50km/h a na Vazke je tram bud +1 alebo 0. Od Americkeho namestia je Zona 30km/h, ktoru neprekrocim a vide mi signal az po chatam sofer bez zastavenia okrem zastavok. Pri tomto ideale som +2 uz na L.Stura. Do Dubravky sa uz nemam dovod plasit.
Dolezite je ale aby nechytil pred sebou vodicou stare pasty, ktory jazdia uz len preto aby dosli do dochodku, to znamena meskacov a zdrzovatelou dopravy. Prejavuju sa vetranim, vypustanim signalov, maximalne 35 km/h a sem tam im kontrolka zrychlovaca nezhasina. Deto iste aj Krabusti.
11ka : je skoro to iste ako 5ka, ale je tu dost dolezity faktor ktory ovplyvnuje chod linky v 0 tolerancii. A nou je linka 12, ktora povacsinou obehne 11tku na krizovatke pri propeleri. Tym padom na Safarikovom namesti sposobi svojim vyckavanim na signal smer jesenskeho 2 - 3 min, meskanie, ktore sa potom uz len zvacsuje, nakolko sa pred 11ku dostava este linka c. 9. Vysledok je 0 - -4 meskanie v Raci.
Sumar na koniec : Predtym som jazdieval 58 - 59km/h a bol som v naskokoch +2. Jazdim na cas a presne pri 50km/h. Vacsina protestujucich vodicov jazdila predtym striktne predpisovo a nestazovali sa. Vsetko to je najma o tom, ze vodici nie su znaly svetelnych signalov, vsetko maju na haku a namiesto 50 jazdia spominanych 35 - 40km/h. V zastavkach po nastupe a vystupe cestujucich stoja a vetraju, lebo on(a) si cita knihu, hraje sa z mobilom sak je v praci.
Takze ak by sa zaviedol pristup k tejto praci ako je v prahe, kto zdrzuje a vecne meska, tak nema tu co robit. Prvoradou povinostou je dodrziavat predpisi, grafikon a slusne spravanie k cestujucim.