4090 rano opat na L95 (ci mala ZV tabulku som si nevsimol)
13.53 (Hodzovo nam., smer sav) - prazdna 2322 sa napojila na L83
13.55 (Nam. 1. maja) - vykapate nejake ZV 66xx
14.30 - ZV4218 parkujuce pod Starym mostom, predtym hradilo L88.
14.55 (Kooperativa, smer Racko) - ZV2137 na L34
15.08 (STU) - videna spominana 7718 na L13. (7102 je uz opat v premavke, zeby tentoraz 7120?)
15.50 (Polus) - ZV7829 na L1 smer ZST Nove mesto, o chvilu na to naprazdno smerujuce asi na Hl.st.
nuz a o 14.40 doslo na AS MN k malemu zdrzaniu, vodic 6232 na L206 si zabudol prehodit trolejovu vyhybku a vsimol si to az na krizovatke ?, kde potom narychlo prehadzoval palice.
Mego, voz 6207 jazdieva iba nočák 516, ak ho mám ja alebo Bigmac. V dennej premávke sa objavuje sporadicky, zvlášť ak nemajú bežné vozy alebo keď si ho s Marečkom požičiame, aby poznal Bratislavu aj počas dennej doby. Stále jazdí ako hodinky, len by potreboval trošku ošetriť skelet a vonkajší plášť.
Ale nechcime príliš veľa, aby neskončil ako 1923-ka. Aj o ňu bol prejavený záujem, nájdený spôsob ako ju oživiť, ale podaktorí páni z Kráľovstva Gumokolov na Bojnickej sa zaťali a urýchlene ju rozobrali a odpratali do šrotu. Nápadne mi to pripomína konanie ľudí na železnici po roku 1975, kde stáli na odstavných koľajách pary, či iné vzácnosti v podobe náraďových či vrchárskych vozňov prestavaných z kráľovských salónov a špeciálov. Kým si hnili, bolo dobre. Keď sa ich chcel niekto ujať a nedajbože ich zrekonštruovať a jazdiť s nimi - na druhý deň vidali rušiaci výnos u už sa veselo krájalo autogénom...
Nech žijú tí hlupáci z radov päťdesiatnikov, odchovaní minulým režimom, s klapkami na očiach a kanálovým deklom na mozgovom centre, ktorí pre svoje pohodlie, zaslepenosť, nenásytnosť a neochotu zniesť čo i len malé riziko radšej v tichosti povolia likvidáciu aj toho mála, čo nám z histórie, a nielen dopravy, na Slovensku zostalo. ?
Priamo pred vymenou na Kamenom smer Jesenskeho , zakapala T6, sparali sa aj v zadnom vozni.. bola tam kolona tak 7-8 elektriciek siahajuca kusok za zastavku Marianska ?
Z utorka:
- 7799-7800 medzi 10. h. - 11. h. docasne vypadol na linke 12/3 pre nejaku mimoriadnu udalost (stretnuty o 12.20 h. pri hribikoch; pri konecnej Karlova Ves odstavena nehodovka DPB), pravdepodobne islo o vacsie zdrzanie (napr. linka 12/6 s odchodom z Dubravky o 12.00 h. sa tocila po 12.20 h. v Karlovej Vsi, je mozne, ze to ovplyvnilo aj linku 5/1, pretoze ta do Dubravky po 12. h. neprisla a na 1 som behom 15 min. stretol 5 suprav smer Dubravka)
- ZV 4218 po 14. h. na linke 92 (stretnuta aj po 17. h. na tejto linke, ale je mozne, ze islo o to iste poradie)
- 3507 asi uz pred 16. h. vypadol na linke 23/1 pre poruchu vozidla, neskor musel byt ODTIAHNUTY do vozovne; neskor ho nahradil ZV nejaka CNG Karosa B732 a napokon 3529
- 7787-88 o 17.09 h. docasne odisiel z Dubravky (ako citam, tak asi na odstavnu kolaj v Karlovej Vsi - mozno opat nejaka mimoriadna udalost) na linke 1/7, bez ZV
- 7785-86 (ak si dobre pamatam, btw mam pocit, ze tam na poludnie bolo nieco s tabulami, ale poobede mam taky pocit, ze prave tuto supravu som tam stretol) vypadol okolo 17.30 h. na linke 12/2, neskor ho nahradil ZV 7715 a napokon 7732-31
- 1703 po 18. h. docasne odisiel na plnicku z linky 20/5, nahradil ho ZV 1511
- 2630 o 19.20 h. odisiel do vozovne z linky 34/1 pre poruchu vozidla (hned ho nahradil ZV 2826 a napokon 2818 (predtym na nejakej "spickovej" 83)
- 2611 o 19.23 h. docasne odisiel na plnicku z linky 34/2, nahradil ho ZV 2704
- 7835-36 od 19.58 h. vypadol (19.50 h. odchod do vozovne) z linky 5/11
- 7751-52 od 20.11 h. vypadol (20.03 h. odchod do vozovne) z linky 12/5 pre poruchu vozidla (podla videneho sudim porucha druhych dveri na prvom vozni supravy)
Este par zaujimavosti:
20, 22/6 - TEDOM (mal byt 1004)
34/2 - 2611 (mal byt 2606)
34/5 - 2322 (mal byt 2830)
83/2 - 2811 (mal byt 2616)
83/8 - 2819 (mal byt 2801)
2826 - po dlhsej dobe opat v premavke na svojom mieste
ako dvere v Auparku zatvaral na moj vkus trochu rychlo a tak to aj bral do kruhoveho objazdu, ale to som prisudil tomu, ze ocakaval to zdrzanie o kusok dalej. A nuz zazil som pomerne vela skodoradostnych vodicov, co s napchatym vozom rezali zakruty 60kou, sli systemom plyn-brzda-plyn, resp. brzdu zoslapli az k podlahe a vozom sa niesla vlna ? . S tymto panom som brzdu citil tusim len 2x a aj to raz len aby nezrazil chodca co mu vbehol do cesty a raz na Safku pred starymi kolajami ?.
nuz a co som pozabudal dopisat:
vecer nejaky Sor na L406 a kupodivu ako oznacene ZV 1916 na L401, viem ze vodici si zasluzia, ale minut na to az klbak? ?.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Tester
13.53 (Hodzovo nam., smer sav) - prazdna 2322 sa napojila na L83
13.55 (Nam. 1. maja) - vykapate nejake ZV 66xx
14.30 - ZV4218 parkujuce pod Starym mostom, predtym hradilo L88.
14.55 (Kooperativa, smer Racko) - ZV2137 na L34
15.08 (STU) - videna spominana 7718 na L13. (7102 je uz opat v premavke, zeby tentoraz 7120?)
15.50 (Polus) - ZV7829 na L1 smer ZST Nove mesto, o chvilu na to naprazdno smerujuce asi na Hl.st.
nuz a o 14.40 doslo na AS MN k malemu zdrzaniu, vodic 6232 na L206 si zabudol prehodit trolejovu vyhybku a vsimol si to az na krizovatke ?, kde potom narychlo prehadzoval palice.