Reply on: frenky #10367:
za beznej prevadzky by si na to nepotreboval pohotovych dispecerov - centralny pocitac by mal okrem ineho k dispozicii aj zadelenie vozidiel na linky a teda by vedel ze kde sa ktory vlak nachadza a kam chce ist a pokial by bolo vsetko ok tak by mu postavil trat automaticky... Pohotovy dispecer by bol potrebny v pripade poruch, neplanovanych vyluk a pod, ale za to by predsa boli plateni...
, neskor uz isiel 2617 na linke 43/2.
frenky
Ked mi vcera COLOR hovoril ako boli v Ostrave ci kde, tak tam mali vo vozovni dispecera, ktory mal pred sebou 3 monitory. Dva LED a jeden dotykovy a riadil dopravu, mal tam ukazane, kade ktora elektricka pojde, ide, alebo ako su nastavene kolaje vo vozovni.
Ty nasi srandisti maju akurat tak hrackarske vysielacky, oranzove smetiarske vesty a ani s tym, co maju nevedia riadit dopravu v nestandardnych situaciach.
Ale zasa je to vsetko len otazka finacii a dotacii, ale tucne pochybujem, ze keby nasi dispeceri mali aspon polovicu z toho, co maju v Ostrave, aj tak by to stale boli len dibusti.