Reply on: Andy #66053:
Myslel som to tak, že jednoduchšie skontroluješ nastupujúcich ľudí prednými dverami ako ľudí už nastúpených. ? A s tými revízormi som to samozrejme myslel tak, že by tam chodili každý deň tak 1 - 2 týždne a o také 2 mesiace by si raziu zopakovali atď. ?
No dobre, tak za príplatok by to teda mohol robiť vodič, to by asi naozaj bolo najlepšie. Ja len tak, že pokiaľ viem, v bratislavskej MHD ešte ASI nikdy vodiči nekontrolovali tarifné vybavenie cestujúcich, tak povinnosti naviac by sa asi ani za príplatok veľmi nepotešili... ?
Šak načo vznikla firma Bratislavská integrovaná doprava? Nech to napr. vymyslia tak, aby cez pracovné dni nešla z Chorvátskeho Grobu 53-ka 17:10 h a SAD do Bratislavy 17:11 h... Aby si dopravcovia nekonkurovali, ale na seba nadväzovali. A za jednotných tarifných podmienok.
Lebo takto de facto ako vies (ak nie si znaly), ze Cunovo je castou BA a Hrob nie je...
Peon
No polemizujem o tom preto, lebo to považujem za celkom zaujímavú tému na diskusiu. ? A tipujem, že viacerí diskutujúci, ktorých to možno tiež trochu zaujíma netušili, že je to tam tak ako to tam je. ?
A čo keby tam začali chodiť revízory každý deň? Stále by sa oplatilo radšej oželieť ušlú tržbu za lístky? ? Keď sa takto nejaké pravidlá dlhodobo nedodržujú, tak to len nahráva tým, ktorí sa celkovo riadia heslom: "Pravidlá sú na to, aby sa nedodržiavali".
Re #66042 Andy: Aha, to je dosť možné, že by tam doteraz nič nejazdilo ? Tak prečo neumožnili používať aj električenky s BID keď to teda nemôže byť za takých tarifných podmienok ako vrámci mesta? Žeby im to nenapadlo?
Inak, čo si myslíte, nie je tak trochu zle, že keď si človek kupuje napr. 3-mesačnú električenku, nemôže si BID zaplatiť len na 1 mesiac, ale musí až na 3 mesiace?