Reply on: Ike #98250:
A aj ked nie som pravnik, uz len z toho nazvu dokumentu "Slovensko – krajina poslancov" cloveku napadne, ze jeho zivot v meste ovplyvnuju tri hlavy samosprav a tri zastupitelstva samosprav.
ty si uplny paranoik...
Marcelllooo
Vzhladom na uroven jedneho i druheho v tvojom pripade to bude dobrou investiciou.
Re #98245 hoppusmark01: Bratislava ma dvojstupnovu samospravu. Jedine BA a KE maju dvojstupnovu samospravu, na rozdiel inych obci a miest, ktore maju jednostupnovu. Vyplyva to z rozneho zakona, ktorymi sa spravuju. Obce a mesta zakonom o obecnom zriadeni. BA podla zakona o hlavnom meste.
VUC je tiez uzemna samosprava, ale vyssi stupen. Zdruzuje viacero obci a miest.