Reply on: hoppusmark01 #97167:
inak prečo sa vždy predá nejaký pozemok kde je zeleň alebo proste voľné priestranstvo kde sa dá obrazne povedané nadýchnúť? Roky stoja pri Trnavskom mýte kúpele Centrál a nikto sa to tam nehodlá asanovať a predať dakomu. Namiesto toho aby sa riešili staré nedostavané objekty a pozemky v centre kde sú ruiny, poprípade odpadisko sa predávajú neustále zelené priestranstvá a pod. JnT nám radšej zbúra PKO a pochybujem, že ich zaujíma to ako sa navýši doprava v danej oblasti, bohate tam stačí River Park čo onedlho bude. Už vidím ako všetcia "odborníci" dbajú o to aby to MHD zvládla ?
Diskusia s niektorymi je stratou casu, pretoze proste nemaju na to, aby pochopili, ze sa najskor musia ist pozriet na MHD inde, aby mohli rozpravat, ake by to tu malo byt.
hoppusmark01
myslím si, že na riešení dopravy pri veľkých projektoch by sa mali investor a samospráva podieľať rovnakým dielom.. Pretože investície sú pre samosprávu prínosom, a príliš vysokými poplatkami môže investorov odradiť.. na druhej strane investor sa musí aspoň časťou podieľať na riešení dopravy..
Ale v prvom rade by sa malo angažovať mesto.. Práve mesto by malo vypracovávať dopravné štúdie k projektom a navrhovať riešenia (a prednostne riešiť MHD pred IAD).. ako bolo povedané v tej reportáži, mesto sa teraz len nečinne prizerá tomu, ako sa stavajú budovy, a po ich dostavaní, keď sa zistí, že doprava to nezvláda, tak sa maximálne rozšíri cesta,a to je všetko.. ?