Reply on: Ámos #93029:
Pán Rafaj určite vie, o čom hovorí. Nakúpiť by sa to ale malo. Re #93030 Jezo: Od dnešnej colnice išla krížom cez pole (aj tu sa násyp zachoval, len je zarastený) na stanicu Kopčany. Dnes je presne v tom mieste vlečka bývalého podniku Matador a jeho nástupných podnikov, medzi Bratskou ulicou a petržalským cintorínom. Potom zabočila pozdĺž Kopčianskej ulice a v miestach približne dnešnej stanice Petržalka bola tiež stanica.
Ďalej išla po dnešnej Rusovskej a Viedenskej ceste až na Starý most, v Petržalke mala viacero zastávok. V meste išla jednosmernou slučkou po Vajanského nábreží, Námestie Ľ. Štúra, po Mostovej, Jesenského a Štúrovej opäť na Starý most.
ale aspon nie tak d.....
ivanbuto
A to by platilo napr. v tom prípade, ktorý popisoval fobust, križovatka Prievozská/Miletičova.
Aj keď samozrejme pojem "v blízkosti" neviem, či je aj nejako definovaný, takže môže to byť subjektívne.