Reply on: SDX #77857:
Myslíš ten dvojkĺbový s riadenými nápravami oboch vlekov?
No, nechcel by som vidieť, ako by to "zametalo" ulice v zákrutách
To je voz vhodný na dlhé rovné cesty, a zákruty s veľkými polomermi...odbočenie v DNV z Eisnerovej na Istrijskú a z Istrijskej na Mlynskú by pravdepodobne nevybral bez ujmy na okolí, alebo bez dispečerského sprievodu, ktorý by zabezpečil zastavenie dopravy vo všetkých smeroch 
Inak, na mnou spomínanom fóre napr. znosili pod čiernu zem prejazdový profil Mercedesu CapaCity, a ja s nimi súhlasím, a z AGG300 by sa tiež asi smiali
Beus
Re #77845 _ERIC: Tak nejak... pôvodné vozy 7602 a 7610 mali v 80-tych rokoch (nie naraz) ťažké havárie, a museli byť vyradené. Aby ale neboli vyradené tyristory, tak sa ich (haváriou nepoškodená) výzbroj namontovala do vozov 7712 a 7716, a tieto dva sa vykázali ako havarované a vyradené. Takže aj keď vozy 7712 a 7716 sú z 1976-ho, tak vozy 7602 a 7610 (teda tie isté, len po inštalácii TV1) sú papierovo z 1964-66