Reply on: Ámos #74069:
1 mld je zhruba cena za siet, aka je dnes v Banskej Bystrici. Teda cca 25 km trate, meniaren, 30 klbovych a 10 solo vozov.
Jedným z týchto bodov je totiž trolej/tretia koľajnica, a druhým sú vždy koľajnice, teda el. potenciál zeme
Rozumieme?
Mike
V tom memorande spravili nejakú zlátaninu medzi dovma rôznymi projektami: medzi európskym koridorom Paríž - Viedeň - Bratislava, ktorý má ísť tunelom pod Dunajom, ďalej okolo Kradžičky a na Filiálku a medzi električkou, ktorá mala byť zo Šafka predĺžená cez Starý most a koridorom uprostred Petržalky - vo všetkom kompatibilná s ostatnou električkovou sieťou BA. Dôvod toho memoranda ako vicerí už spomenuli - €.