Reply on: matthew #65956:
SR uznáva dvojité občianstvo, patríme medzi prvé krajiny ktoré ho zaviedli. Uvediem príklad Peter Štasný hral za SR hokej / OH v Nórsku / a bol aj, aj je Kanadský občan a SR zastupuje v EU. Takýto občania môžu u nás aj voliť a byť volený.
Potom je to fakt hrozné. Vždy meškám všade kde idem. ?
Sommelier
"Občianstvo Slovenskej republiky nevylučuje súčasné občianstvo iného štátu u jednej osoby".
Nebolo to tak, to máš pravdu, ale už pekných pár rokov to funguje.
Si národovec a pravičiar, že je občianska a národnostná otázka taká podstatná ?