SZKV:
Já mám také pocit, že z toho co zanechal bolševik v Praze se o tolik víc vytřískat nedá. Snad jen kvalitější S-Bahn a vyházet BKV a vyházet zkostnatělé dědky, kteří sedí ve vedení a dřív bli v lidových milicích.
Praha, ale také prochází výměnou vozového parku metra. Nakoupila 48 souprav pro linku C v ceně 250 mil. /kus a zmodernizovala 50 starých souprav v ceně 100 mil. /kus. Až bude výměna hotová 2009-2010, náklady do MHD jistě také poklesnou na dalších 20-40 let.
No, ona na Zličín žádná tramvaj nevede, na černý Most také ne a tramvajemi šly Bohnice bez návaznosti na metro v Kobylisích vyřešit jen těžko. Na 30 000 Prosek + 15 000 Letňany také žádná tramvaj nejezdí. A do 100 000 oblasti Lhotky, Libuše, Krče a Písnice také žádná tramvaj nejezdí.
Pokud mají polovinu stanic ze 110 na povrchu, pak ta druhá polovina musí být v podzemí a to je stejný počet jako v Praze. Ovšem na 750 000 obyvatel.
?
Já mám také pocit, že z toho co zanechal bolševik v Praze se o tolik víc vytřískat nedá. Snad jen kvalitější S-Bahn a vyházet BKV a vyházet zkostnatělé dědky, kteří sedí ve vedení a dřív bli v lidových milicích.
Praha, ale také prochází výměnou vozového parku metra. Nakoupila 48 souprav pro linku C v ceně 250 mil. /kus a zmodernizovala 50 starých souprav v ceně 100 mil. /kus. Až bude výměna hotová 2009-2010, náklady do MHD jistě také poklesnou na dalších 20-40 let.
No, ona na Zličín žádná tramvaj nevede, na černý Most také ne a tramvajemi šly Bohnice bez návaznosti na metro v Kobylisích vyřešit jen těžko. Na 30 000 Prosek + 15 000 Letňany také žádná tramvaj nejezdí. A do 100 000 oblasti Lhotky, Libuše, Krče a Písnice také žádná tramvaj nejezdí.
Pokud mají polovinu stanic ze 110 na povrchu, pak ta druhá polovina musí být v podzemí a to je stejný počet jako v Praze. Ovšem na 750 000 obyvatel.
?
Sommelier
Za 330 miliárd Eur ! Počas šiestich rokov ! Je to síce celý projekt, ale ako som sa na to díval, jedná sa hlavne o využitie existujúch trás - či cestných alebo železničných !
Okrem toho - je tam tá trať od Poľska - po Trnavu je tam už zakreslený úsek ako hotový, ktorý je robený na 160. Je pekné, že k nám pošlú TGV najnovšej generácie, čo z toho, keď sa to bude plahočiť po 160kach ?
Mám z toho dojem, že sa jedná o mazanie madu okolo úst.
A ja si ani neviem poriadne predstaviť takú sumu peňazí.